Sistemci arkadaşlar bu tesisat nasıl?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan PoL_Kdr
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

PoL_Kdr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar;
Opel Astra HB Enjoy 2008 aracım var. (H kasa)
Orijinal cd çaları değiştirmeden çeviricilerle kablolarla amfiye bağlanabiliyormuş.
Bilirsiniz ki Opel Astralara başka bir cd çalar takmak görüntüyü mahveder.
Bende araştırdım. Bana önerilen şu:

Forwell Marka 4 Kanal Amfi = 100 TL

MA Audio Subwoofer
(Az yer kaplayacak şekilde tasarlanacak Özel film kabin) = 150

SoundStream Çevirici ve Kablo Takımı = 50 TL

Toplam 300 TL halledecez. Bir de taktırması var işçilikte 75 TL.

Araç içinde tok bir bass sesi için bu öneri yeterli mi? Fazla mı? Saçma mı? Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

evvela hoşgeldin dostum,

amfiyi çeviriciyle girebilirsin orjinal teybine fakat çok düzgün kablo çekilmesi lazım.işi iyi bilen biri yapmazsa eski kasetlerdeki gibi arkadan cısssss diye bir ses alırsın belki yükses seste farketmezsin ama tamamen kıssan bile bu sesi duyarsın.sebebi,frekans yükselecek fakat cihaz bunu kaldıramayacaktır.

ayrıca hoparlörlerin orjinal kalacak sanırım.bu hoparlöler zaten malum fabrikanın taktıdığı idarelik ürünler.25 w ancadır.

sen bu işe gireceksen aracın tüm kapı ve ön hoparlörlerini component ( en az 50w rms) yapmalısın.

bass ı açtığında müzik dinlemeyi unutup sadece bass dinleyeceksin unutma böyle yaparsan.çünki müziği duymak için sesi açtıkça bass ta açılacak ve sadece kaba bir bass sesi duyacaksın.

4 hoparlör ve 1 adet bass ı 4 kanal amfiye rahatça girebilirsin.

eğer ben sadece woofer takıcam dersen de 2 kanal bir amfi işini görür 4 kanal almana gerek yok.

Son düzenleme:
Hoşbulduk sağolasın.

Haklısın bende böyle düşündüm ama bassı teypten -5 e falan çekince öyle bir sıkıntı yaşamazsın falan dedi tabi ne kadar doğru bilmiyorum. Bass müziğin önüne geçerse bir anlamı olmaz zaten. Acaba şu evimizdeki 5+1 sistemlerde ki gibi bassı istediğimiz kadar ayarlayamıyormuz ki? Ayarlayamıyorsak en doğrusu kapılardakilerini değiştirmek heralde. Bilgi için sağolasın.

Son düzenleme:
eğer amfi bağlamaya bass takmaya gideceksen bu işler düşük bütçeyle berbat olur.kaliteli ses ten biraz anlıyorsan eğer ya hepsini değiştir yada hiç dokunma.delme çatma bir iş olur.teneke gibi bir ses alırsın.bütçeni genişletip sağlam bir set kur.

sana usta -5 de dinlersin sorun olmaz der tabii.o da takıp o işten para kazanacak.sen onların dediklerine aldanma.

bu senin için değil tüm arkadaşlar için geçerli.çakal setçi esnafın hiçbir sözüne aldanmayın !!!

Haklısın yaptık mı tam yapalım...
Peki araçta tok bir ses almak için sadece kapı içlerini değiştirsem yeterli mi? Ve hangi markayı önerirsin?

Son düzenleme:
Kadir ilk mesajındakilere zaten klasik esnaf işi olmuş:)
Bası -5 e çekeceksek neden takıyoruz o sub ve amfiyi?
Forumdaki başlıklara göz atarsan senin araca uygun birçok seçenek bulabilirsin.
2 çift comp+1 adet subwoofer ve bunları besleyecek 5 kanal bir amfi işini görür.
Bütçeni belirlersen marka model tavsiyesi de yapabiliriz.

Bütçe 300 - 400 TL arası bir şey.
Bu fiyata uygun bir sistem yapabiliriz heralde inşallah :)
Orjinal Cd çalar Mp3 kalsın
Tok bir bass sesi olsun
Sigortayı ne bilim hoparlörleri zorlamasın
Kısacası bana sorun masraf çıkarmasın bu kadar.
Bu pcye bağlanılan 5+1 ses sistemi gibi bir sistem alamaz mıyız? Bassı istediğimiz zaman devreye sokup istediğimiz zaman kapatıp hoparlörlerden dinlesek olmaz mı? Bulunmadı mı daha böyle bir sistem arabaya uyarlanmadı mı :)

ev sistemlerini araca uyarlayan arkadaşlar gördüm ben.elektrik konusunu çeviriciyle falan çözmüşler.gereksiz tabi.
sana 4 kanal amfi 1 çift ön kapılara component ve 25-30 cm portsuz kutuda bir subwoofer yeterli olur.zaten belirttiğin bütçe bundan fazlasını karşılamaz.
jbl markasının giriş seviyesi modellerini kullanablirsin.

Dedigin gibi yapalim bencede en mantiklisi bu gozukuyor bilgiler icin sagolun ;)

Geri