sizce çokmu???

editionmuğla

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astramı yeni aldım ve üzerinde fema marka sıralı sistem var.1980 den 40 tl lik gazla 160 km yol gittim ve bunun çoğu şehiriçiydi,km de aklaşık 250 tl yaktı,sizce bu normalmidir??ve araç kalkarken falan tekleyerek yada gazı sonradan yiyipte kalkıyor ama benzinden böyle bir sorun yok??

Son düzenleme:
Bence Normal ( sehir ici için ) ama siz yine de bir LPG ciye gidip LPG filitresine baktırın ve ayar yaptırın .

tekleeme vs servislik bir iş.

araca yeni alışmanız dolayısı ile biraz fazla yakması normal. helede şehir içi dur kalk yapıyorsanız.

tekleme sorununu hallettikten sonra buji ve diğer ateşleme sistemini kontrol ettirin. sakin kullanımda 20 kuruş ortalama tuketimdir. hatta 17 18 yakanlar var ama 20 ustu normal değil.

arkadaşlar şehiriçinde yakıtını ölçerseniz illaki yanılırsınız. bende de atiker var şehir içinde 26 kuruş yakıyordu . Dün sinop samsun yaptım (343 km - 150 km si virajlı bir yol) 14.4 kruş yaktı ( lpg 1980) bafrada ayar yaptırdım enjeksiyonları temizledi , bogaz kelebeğini temizledi. 200 km yi ayardan sonra yaptım. Şimdiya kadar sinop - samsun arasında 1 lt gaz ile hep 12.5 km yapıyordum dün 13.72 km yaptım . bence çok iyi bi değeri yakaladım.

Geri