Sizce Hangi Marka İyi?

Sizce hangisi?dijital fotoraf makinesi?

• Kodak

Oy: 14 35.0%
  • Samsung

Oy: 10 25.0%
  • Casio v.b dierleri Belirtin

Oy: 16 40.0%

• Kullanılan toplam oy
    40

Cihanqir

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sizce hangisi iyi kalite ve güvenilir?

ne istediğine bağlı...

Öncelikle fotoğraf makinesini ne amaçla kullanacaksın? Profesyonel anlamda ise,saydığın hiçbir marka iyi değil. Canon EOS veya Nikon gibi iki dev marka bu sektörün bence ferrari ve lamborghinisi sayılabilir.

Yok ben amatör çekim yapacağım diyorsan,Samsung güzeldir. Bende Sony Cybershot DSCN-1 ve BP nin verdiği Samsung S760 var. Cybershot 8.1 megapixel , Samsung 7.2 . İkisi arasında çok bir fark göremedim ben. Çözünürlük doğal olarak Sony'de daha fazla.Cybershot renkleri çok canlı gösteriyor,ancak Samsung'un kullanımı daha kolay.Samsung'un bazı özellikleri (smile shot) Sony'de yok..
Kalite açısından bendeki ikisini kıyaslarsak Sony çok daha kaliteli.Lensi Carl Zeiss , Tessar mercek var , dokunmatik , dış yüzeyi çelik falan filan..Ancak Samsung'un Schneider Kreuznach lensini kullanan modellerinin de çok iyi oldugunu düşünüyorum. Carl Zeiss kadar kaliteli diyebiliriz. Zaten Lens üretiminde iki lider marka ikisi de. Fiyat olarak piyasayı bilmiyorum,arada çok uçurum yoksa Cybershot'un 10 - 12 megapixel modellerinden veya Samsung'un 8-10 megapixel modellerinden birini seçebilirsin.

Kodak bir defa kullandım,tip itibari ile iyi değil bence..Kullandığım model çift lensli modeli idi,hiçbir artısını görmedim çift lensinde :D

Son düzenleme:
bende casio 7.1 var 3-4 yildir kullaniyorum.cokta memnunum en begendigim kismi ise aküsü, bir kez dolumla 400 ila 500 arasi cekim yapiyorum..

Bende işimi görsün diye Kodak Easyshare aldım 130 liraya fiyatıda uygundu. Gayet memnunum 7 megapiksel.

LEICA lensli panasonic makineler çok güzel. şiddetle tavsiye ederim. ben canon eos 1000d slr kullanıyorum. o da iyi makine

Samsung İyidir Ama ben kodak kullanıyorum samsung biraz pahalı :D

Geri