subwoofer tavsiyesi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Jonturk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Jonturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşlar. woofer alıcam da ne almalıyım. eski bass ım iyi ses vermiodu pioneer'dı ama net ve sert vurmuyodu. acaba çin malı yada taklit olabilir mi?

şimdiki sistemim şu

digiline 5 kanal anfi

DIGILINE DGA-1009 4+1 OTO ANFİSİ
1200W MAX. 4X80W + 240W RMS

1 takımda jbl mid takımı var.

birde bass almak istiyorum. ne almalıyım ki iyi bi performans alayım. araba sedan birde zararı olur mu çok ?

sedan olmasının basla ilgili bir zararı olmaz da
sedan modellerde bagaj hacmi büyük olduğu için subwooferlar genelde iyi ses vermez
240 rms tek kanal yazmışsın amfiye.bu rakama uygun herhangi bir modeli alabilirsin.seçenek çok.ama piyasa çin malı jbl pioneer alpine ve kicker dolu malesef.

mono çıkışı 240 rms galiba. 2 kanal boşta şuan. mono çıkışını 3. ve 4. kanalla köprü gibi bi şey yapıp güçlendiremez miyiz?

3 kanal birlikte olmaz
en güzeli arkaya da 1 takım comp bağla.tek lanal için de tek bobin 250 rms bir bas al.sistem tamamlanır.ama sedan araçta güçlü ses almak bu rms değerleriyle zor.

saglam Bass İstiyoRsan oncelıkle Anfiyi degistirmen gerekir Hakan.

Ve Sert Vurmasını istedigin Bass olarakta Kicker derim,ama dikkat Et cin malı olup olmadıgını arastır.

Hakan bassların sert şekilde uzamadan gelmesini istiyorsan portsuz kabinle birlikte kicker kullanabilirsin.Ama bence mono bir amfi de al.O zaman tadından yenmez hale gelir.

arkadasların dedıgıne katılıyorum. sterıo anfıde 240 rms mono gücünü yazmıssın ama gerek akuden gerekse kablolardan dolayı gucte kayıplar olacaktır ki bu da net 240 rms ı vermeyebılır. sana tavsıyem sterıo anfıyı mıdler ıcın kullanman + mono anfı ıle bas alman. basa gelınce kıcker cvr 12 yada cvr 15 dusunebılırsın. buda kesmesse senı kıcker L5 yada L7 :D

neonumda güzel bir tesisat var basstan aldığım performansı basa bağlanan mono anfiye bağlıyorum. bence bass ın anfisi ve bu anfinin besleme kablosu ayrı olmalı.

hım anladım saolun. şimdilik bu anfi var elimde. o zaman bir tane 1100 lük jbl alayım. mono anfi olunca çiftlerim bassları. bu anfiyide 2 takım mid için kullanırım. sanırım öle daha performaslı olacak

Geri