Tech2 obd2 acil yardım

harunca52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Acil yardım lütfen neden olmuyor:confused:
Ebay dan usb Tech2 arkasında Obd2 yazan bir arıza tespit cihazı aldım ve cd içindede OP-COM programı vardı 25 günün sonunda geldi (Tech2 resmi aşağıda) USB den XP yüklü PC ye bağladım ve iki adet driver istedi ve CD den yükledim aşağıdaki (driver resimindeki) gibi tanıdı bir sorun gözükmüyor serial port kısmından istediğim portu atayabiliyorum driver resimdeki (COM 4) arabam zafira 2001 Z18XE Motor ve usb den pcye bağlıyor sonra el freninin altındaki sokete güzelce taktım op-com programındaki Opel exe tıklayarak çalışıyor (op-com resmi aşağıda) kontak anahtarını hem lambalar yanar vaziyette vede motor çalışır durumdada denedim Diagnostic kısmına tıklayarak motor seçeneğine gelip Z18XE seçeneğine tıkladığımda " The Unit OBDII pin:7" diyor(Hata resmi) ok tıklıyorum ve Hata2 resmindeki gibi boş sayfada kalıyor aracın bilgileri gelmiyor acaba nerede yanlış yapıyorum birde op-com programının içinde (resim Op-com) FTDIUNIN exe dosyası var calıştırdım ama nafile bir türlü arabaya bağlanamadım tech2 aracada uyumlu gözüküyor arkadaşların yardımını bekliyorum nerede hata yapıyorum:mad:
şimdiden emeği geçecek arkadaşlara teşekkür ederim yardımlarınızı bekliyorum

Ekli dosyalar

• Tech2 Obd2 USB.webp
    Tech2 Obd2 USB.webp
    3 KB · Görüntüleme: 60
  • Driver1.webp
    Driver1.webp
    31.3 KB · Görüntüleme: 37
  • OP-Com.webp
    OP-Com.webp
    30.3 KB · Görüntüleme: 37
  • Hata1.webp
    Hata1.webp
    12.1 KB · Görüntüleme: 38
  • Hata 2.webp
    Hata 2.webp
    11.1 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Resimler ufak çıkmış bişi gözükmüyor.
O cihazı USB serial converter olarak görmesi gerek.
O yazılım op-com değil. opcomdan önceki tech-2 yazılımı.
Driveri COM-1 e taşı istesen bi.
Aracın 1.8 zafira oldugu için bu cihaz yanlış seçim olmuş aslında.

Resimleri büyüttüm

evet USB converter olarak görüyor resimleri tekrar önderiyorum zafira için hangi cihazı tavsiye edersiniz link verirseniz sevinirim

Son düzenleme:
zafira için opcom alın bence bende ebaydan aldım 40tl civarı oluyor

Bende de bu cihazdan var ve hala kullanabilmis degilim dunyanin driver ini indirdim ams calismadi lanet :-) var mi gelisme calistirabildiniz mi?

Bu gidisle opcom alicam ama win7 64 bit ile calismasi gerekio driver var mi bilmiyorum.

Geri