Tekere vida girmiş, yardım.........

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan phoenix78
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu yolardaki renkli oval kasisleri (en gıcık olduğum kasis türüdür) yere vidalamak için kullandıkları vidalardan biri tekerime girmiş. muhtemelen başka araçlar geçerken (kamyon vs.) yerinden çıkmış ben üzerinden geçtikten hemen sonra cam açık olduğu için ses yaptığını duydum 100 metre kadar gittikten sonra durdum. Elimle zor çıkarttım kocaman vida. Teker iner diye bekledim ama 15 gün oldu hala en ufak bir inme olmadı. Dikkat ettiğim kadarı ile yan yan lastik profiline doğru saplanmış fakat bayaa derine girmişti. Anladığım kadarı ile içeriye kadar girmemiş. Fakat hafta içi yola çıkacağım tatil için tek korkum lastiğin patlayabilme ihitmali, sizce bu vidanın girdiği yer sıcak gibi etmenler ile birleşince yarılma falan yapabilirmi? Lastiklerim daha yeniydi, fikirlerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Stepnen yeni ve aynı cins ise yer değiştir için rahat olur. Lastiğin ne kadar yara aldığı bizce şüpheli, lastikçilerden fikir alabilirsin. Sonuçta can taşıyor.

Stepnen yeni ve aynı cins ise yer değiştir için rahat olur. Lastiğin ne kadar yara aldığı bizce şüpheli, lastikçilerden fikir alabilirsin. Sonuçta can taşıyor.

Vidayı çıkardıktan sonra yara izi belli olmuyordu hatta sonraki aramamda da zor buldum. Dediğiniz gibi stepne ile değiştirmeyi de düşündüm fakat o tamamen sıfır, az da olsa kullanılmış diğer lastikle kullanmak bir sorun yaratırmı diye düşünüyorum. Herkesin kulağına küpe olsun o bahsettiğim kasislerin kurık olanlarının boşluğundan geçerken yerde vidaları kalmış olabiliyor, dikkat edin belki kasisten geçmek daha iyi olabilir :)

Diğer tekerlekleri az kullandığın için sıfır stepne sorun çıkarmaz.

o lastık artık darbelelı yuksek hızlarda fılan kullanılmaz ya yenı alacan yada stepne yapacan

Benzeri bir durum benim de başıma gelmişti 5 ay önce... Ses gelmesi dışında, lastik yüzeyinde tümseklik yaptıgı için periyodik sekilde kasisten geciyormus gibi oluyordu araba, eve 200 mt vardı, devam ettim, durdum... Baktıgımda vidayı gördüm, ancak kasis vidası degildi bendeki, yol üzerinde bir şekilde bulunan bir vida, hatta üzerinde pulu da vardı, oldugu gibi girmişti..
Patlamış oldugunu düşündüm lastigin ancak cekip cıkardıktan sonra vida boyunu da göz önüne alarak baktıgımda birsey olmadıgını farkettim, lastik de inmedi zaten...tabadan, lastik desenini saglayan dişlerden birinin içine girmiş ve lastige hicbir zararı yoktu. Diş derinligi vidadan daha fazla oldugundan, lastigin gövdesine ulasmadıgı belliydi..Yeri bile belli olmuyor, bu sekilde de kullandım simdiye kadar

Benzeri bir durum benim de başıma gelmişti 5 ay önce... Ses gelmesi dışında, lastik yüzeyinde tümseklik yaptıgı için periyodik sekilde kasisten geciyormus gibi oluyordu araba, eve 200 mt vardı, devam ettim, durdum... Baktıgımda vidayı gördüm, ancak kasis vidası degildi bendeki, yol üzerinde bir şekilde bulunan bir vida, hatta üzerinde pulu da vardı, oldugu gibi girmişti..
Patlamış oldugunu düşündüm lastigin ancak cekip cıkardıktan sonra vida boyunu da göz önüne alarak baktıgımda birsey olmadıgını farkettim, lastik de inmedi zaten...tabadan, lastik desenini saglayan dişlerden birinin içine girmiş ve lastige hicbir zararı yoktu. Diş derinligi vidadan daha fazla oldugundan, lastigin gövdesine ulasmadıgı belliydi..Yeri bile belli olmuyor, bu sekilde de kullandım simdiye kadar

Benim durumuma çok benzer bir olay yaşamışsınız, bende kullanmayı düşünüyorum fakat yine de iyi bir lastikçiye göstersem iyi olacak galiba, teşekkür ederim.

Geri