Telefelx marka LPG taktirim ve subaplarda sorun oluştu?

yildizirfan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 2005 model h astra twinport aldım. Triptonik vites, Km si98000 de, trigeri yeni değişmiş ve gram boyasız ardından Ankara'da ünlü bir lpg donusum merkezinde Telefelx taktirmak icin 3 gün önce bıraktım.(Aracımı aldıktan sonra 500 km s.icinde ve ne bir titreme nede tekmele yasamadım.) bu ünlü ve pahalı bir marka olduğu icin sorun yaşamamam sanmıştım.

Ardından bir telefon geldi ilgili Merkez'den arabanızda bir sorun oluştu sorunu bulmaya çalışıyoruz. 2 gün sonra gittim ve ilgili merkezin kapısı çaldım ve dediler ki sizin motor siboplariniz 1-2sinde uzama var dengesiz vuruyor. Bu sorun onceden oluşmuş. Sorun burda ve değiştirilmesi lazım. Siboplariniz değişmesinde 2000 tlnin üzerinde tutar. dediler.

Benim sorum
1- acaba bunlar monifoldun icinde capak bırakmış olabilirler mı? Ama söylediklerine göre biz monifoldu söküp işlem yapıyoruz ve temizliyoruz. Bunun icin capak kalma olayı olmaz.
2- ya da orada bir yanlış delim mı yapmış olabilirler?

3- bu sorun arabada sistem takılmadan önce oluşmuş olabilir mı? Araba Siboplar arızası varken gidebilir mı?

4- Suboplar ne kadar tutar sadece parça fiyatı? Bu önemli benim icin herhalde ben sadece parçaları alacağım ve onlar Sekman dahil işçiliği yapacak. Ben biraz sinirlendikten sonra...
5- birde Sekman ve Sibop işlemi ileride sorunu yaratabilir mı? Yoksa bu işlem araba icin iyimidir?

Görüş ve önerilerinizi bekliyorum,

subap takımı supsan marka 200tl
erling üst conta takımı 120tl
piston+ sekman takımı nural marka 350tl
Muhtelifler de 100tl tutar.

Yaklaşık 800tl piston dahil biter iş.

Lpg montajında yapılan bir hata sonucunda araçta tekleme oluşabilir ama lpg montajından hemen sonra lpg nedeniyle subaplar arızalanmaz bildiğim kadarıyla.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=87060&page=3
linkteki konuda paylaştığım gibi belli bir km lpg kullanımından sonra problem çıkabiliyor subaplarda. Sanırım sizin subap probleminiz zaten vardı ancak daha hassas çalışan lpg sisteminden sonra farkına vardınız arızanın. arızalı olan Subap ve sekman değişimi motor verimini artıracağından dolayı zararlı değildir.Tabi ki işlemi iyi bir ustanın yapması şartıyla.

Lpg montajında yapılan bir hata sonucunda araçta tekleme oluşabilir ama lpg montajından hemen sonra lpg nedeniyle subaplar arızalanmaz bildiğim kadarıyla.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=87060&page=3
linkteki konuda paylaştığım gibi belli bir km lpg kullanımından sonra problem çıkabiliyor subaplarda. Sanırım sizin subap probleminiz zaten vardı ancak daha hassas çalışan lpg sisteminden sonra farkına vardınız arızanın. arızalı olan Subap ve sekman değişimi motor verimini artıracağından dolayı zararlı değildir.Tabi ki işlemi iyi bir ustanın yapması şartıyla.

Z16XEP motorlarda kullanilan subaplar celik, LPG ye uygun diye biliyordum. Ancak bir kac opel forumunda subaplar ile ilgili 1 hafta icinde acilan konu sayisi 3 oldu. Bende artik guvenmiyorum bu subaplara...

Yinede, subaplarda olusan sorunlar sadece LPG den kaynakli degildir. LPG kullanmayan ama cok erken km de subap yenileyen sadece benzinde kullanilan Z16XEP li araclar var.

Bu konu o kadar bilinmeyeni olan bir denklem ki artik kafalar karisti demek az kaliyor. Bakalim ben ne zaman acicam bu kapagi merak icindeyim...

Geri