tesisatım ıslık çalıyor :(

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan bugraGT
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun sistemi kurdurdum malesef bir sorun çıktı,
yüksek seslerde belli değil ama 10 ve altında şarkının kısılan yerlerde çok bariz ciiivvvvv sesi var arkdaslar şase yapsın kaportaya geçer dedi montajcı zaten onu yapmıstı geri götürdüm başka teyple falan denedi malesef aynı ciiivvvvv devam ediyo

yarın bidaha bakcak bana bi aparattan bahsetti onu takınca gecebilir diye sizleri fikirleri nelerdir

ana ünite pionner 2920

arka pioneer 460w 92s oval

önler jbl 16 comp

anfi jbl 504 yeni seri

izlenim olarak jbl ler çok güçlü tize sahip arka ovaller iyi bas vuruyo ama arac eski oldugndan koltuk tavan kapılar gereksiz tıkırtılar yapıyo

tek ihtiyacım tesisattan gelen civvvvvvv sesinin gitmesi :(

Son düzenleme:
ya arkadaşım anfilerde aparata gerek yok bildiğim kadarıylan yaa o aparatlar araçlardan 220 v çıkış alınca cızırtı yapmayı önlemek için dediğin ses bana göre tam deyil ama senin teypden kaynaklanıyor sen anfiyi bir deyiştirsene anfiden de oluyor sinir bozucu ses

aracın şase kabloları eskimiştir şaseyi anfi tam alamadığında yapar diye biliyorum. şase kablo bağlantılarını kontrol ettir arabanın.bide anfiye şaseyi muhtemelen arka koltukların ordan aldılar aldıkları yer boyalı olduğundan da yapabilir. yani elektrik tam geçmiyordur.

şase kabloları kontrol edildi :(
arka koltugun oraları kazıdılar biraz ordan şaseyi yaptılar ayrıyetten teybin saseside kontrol edildi

kontak açıkken hiç bir ses yok motoru çalıştırınca başlıyor ses :(

başka teypte denedik yine aynı ses ciiivvvvv

hatta gaza basınca turbo gibi sesi artıyo bi çuflaması eksik

Amplifikatör ve ana ünite beslemesine noise filter ( gürültü önleyici filtre) takarak bir dene derim.Eğer yine çözüm bulamazsan buji kablolarının 1kohmluk antiparazit özelliğine sahip olup olmadığını araştır.Orjinalde BERU marka ve antiparazit özelliklidirler ama sonradan değiştirip başka bişeyler taktı isen buda sebep olabilir.

emre abi sağolasın yarın deneyeceğimiz aparat sanırım o filtre

buji kablolarım bosh marka yeni değiişti berku değil

insallah parazit önleyici filtre işimi görecektir yoksa buji kablolarının ömrü dolana kadar bekleyeceğiz :(

Buğra arkadaşım aynı sorunu ben corsamda da yaşadım ses gerçekten iğrenç!!! teyp ile alakalı olmalı ben de dönüştürücü vardı orjinal teyipte onu kaliteli bişey ile değiştirince ses kaybolmuştu ama daha sonra pioneer'a geçince zaten sorun tamamen ortadan kalktı. Bence kesin teypten yani arkadaki soketlerden kaynaklanıyo büyük ihtimal bunu da göz önüne almanda fayda var inşallah halledersin yoksa tesisattan hiçbir haz alamıyosun zaten şimdiden kolay gelsin...!

gaza basınca ses artıyorsa ateşleme sisteminden veya alternatörden etkileniyordur:( parazit önleyici büyük ihtimalle çare olur

ses kabloları ve elektrik kabloları yan yana aynı kanldan geçiyorsa o da yapar

Geri