teypten gelen motor sesi ve müzik geçişlerinde çatırdama sesi yardım ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Vectrali
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar teybi açınca içeriye motor sesi alıyor ve kanal, müzik değişimlerinde çat sesi çıkarıyor bi kaç teypçiye gösterdim parazit önleyici bağla dediler daha kolay bi çözümü var mı? forumda bi arkadaş bu konuda bi yöntem açıklamıştı ama bulamadım. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

o sorun tesisatlı olan arabaların hemenhepsinde olur ali teypten şase almayı dene olmazsa kablolarını değiştir bendede aynı sorun oldu kabloları değiştim kesildi

Kaliteli ve güçlü yalıtımı olan kablo kullanmak lazım.Ayrıca power ve rca kablolarını hiç bir yerde yanyana getirmemek gerekiyor.Amfiye girerken bile güç ve ses kablolarını birbirine yaklaştırma.

rca larım hazır settekilerden di değiştirdim ass marka aldım. ceyran kabloları soldan ses kabloları sağdan gidiyor.ona özen gösterdim. teybe meksefe denilen parazit kesen parçayı takacam ama adapazarında bulamadım henüz bilmiyorum nolcak canımı cok sıktı bu iş . :( internette de rca lara takılan parazit kesiciler var onlardan mı almam lazım ? kararsızım...

o zaman rcalara takılan parazit gidericiyi dene.yine ass markayı kullanabilirsin.

parazite gerek yok bence. ıyı bır sase yap kendıne, teybın arkasında hıc vıda yokmu sıkıstır bırının altına

ben bu işlerden pek anlamam ama önceki arabamda aynı sorun vardı pioner servisine gittim küçük siyah bir kutu taktı teybin arka kabloların oraya halloldu, tam hatırlamıyorum şok bobiniydi galiba adı çok da ucuzdu

Teypten çıkan ses kablolarına bi kulaklık bağla motor sesini almıyorsa ses kablolarının diğer ucundan yani amfiye giren ucundan aynı işlemi yap bir de oradan bak iki tarafta da motor sesini almıyorsa sorun amfindedir beslemesinde bobin olmayan amfiler motor sesini alır amfiyi değiştirmen gerekir.

toplu olarak yazılanlara cevap vereyim:
teybin meksefe denilen paraziti önleyen parçadan bahsedilmiş ondan bulamadım henüz evde biryerlerde varmış onu denicem.

teybe şase verdik ama sorun çözülmedi.

teybin arkasından rca lara takılan aparat var onun da fiyatı 30 lira civarı onu alınca da prb. çözülmezse diye korkuyorum.

anfimi değiştirmem söz konusu olamaz çünkü yeni aldım sayılır.(Kicker ZX 650.4)

şimdilik yapılan yorumlar için teşekkürler...

toplu olarak yazılanlara cevap vereyim:
teybin meksefe denilen paraziti önleyen parçadan bahsedilmiş ondan bulamadım henüz evde biryerlerde varmış onu denicem.

teybe şase verdik ama sorun çözülmedi.

teybin arkasından rca lara takılan aparat var onun da fiyatı 30 lira civarı onu alınca da prb. çözülmezse diye korkuyorum.

anfimi değiştirmem söz konusu olamaz çünkü yeni aldım sayılır.(Kicker ZX 650.4)

şimdilik yapılan yorumlar için teşekkürler...

İsterseniz aparatların satıldığı yere arabayla gidin düzelmezse satın almayacağınızı söyleyip deneyin, boşuna para ödememiş olursunuz. Eğer bundan önceki amfinizde ana ünite aynı olduğu halde motor sesi sorunu yoksa, yeni amfinizi ilk aldığınızdan beri sorun varsa dediğim gibi amfide sorun olabilir.
Aracınızda tek akü mü var, bir de kapasitör kullanıyor musunuz?

Geri