toyota corolla 2010 tam otomatik vites??

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan KLAS34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

KLAS34

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2010 toyata corollla tam otomatik araç almayı düşünüyorum.
öncelikle bu tam otomatik olayı nasıldır.tam otomatikte (toyota için)manuel de oluyormu?(triptonic gibi)yoksa eski otomatikler gibi sadece otomatikmi?
ayrıca duyduğuma göre toyota corolla nın 2010 modelleri 136 bg ve tam otomatikleri ise 6 vites miş?
tecrübeli arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.
saygılarımla..

tam otomatikte triptronic yok yani hep otomatik en sağlıklı sistem bu diye biliyorum...

tam otomatikler 4 vites değilmi?
mesela 2010 ford focus tam otomatik 4 vites
2 sinin arasında kaldım .
aslında ilk aklımda olan araç focus 2010 titanium paket otomatik araç almaktı fiatıda uygun ama sonradan aklıma corolla geldi.

tam otomatikler 4 vites değilmi?
mesela 2010 ford focus tam otomatik 4 vites
2 sinin arasında kaldım .
aslında ilk aklımda olan araç focus 2010 titanium paket otomatik araç almaktı fiatıda uygun ama sonradan aklıma corolla geldi.

focusu tercih ederim eğer hatcback olucaksa...

tam otomarik gerek sitem olarak gerekse artıları olarak diğer otomatikleştirilmiş sistemlerden daha randımanlıdır. Diğer sisitemler vites geçişrerini manuel deki debriyaj yerine kaba bir tabirle sizin yerinize bir sistemle deriyaja basarak bu işlemi gerçekleştiryor. Aslında genel manada tam otomatik olan ve olmayan sişstemlerin birbnirne bazı üstünlükleri ve dazavantajları var. Yeni nesi otomatikleştirilmiş siistemler daha az sarfiyat yuapıyor. Ancak geöçişler sert ve sorunlu tam otomatiği göre. Tam otomatik ise bu farkı 6 ileri deneyerek aşıyor. Bu konuda sizi daha iyi ve sağlam bilgi alabilmeniz için Otomatik Vites Sevenler Derneğine davert ediyorum. Buyrun bir çayımızı için. içiniz ısınsın.

toyotanın yeni şanzımanla VW nin yaptığı gibi yakıt sarfiyatını çok düşürdüğünü duymuştum.

Geri