Trgiyer mı Ekzantirik zincirimi ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Filawus
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Filawus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar Ben yenı opel Kullanıcısıyım 2006 opel astra G aldım 117.000 de ARacı makıneye soktuk alırken ufak tefek bısıler cıktı ama sıkıntı yok yalnız ordakı adam bana ekzantırık zıncırınden az ses gelıyor goster dedı opele sonra tanıdık bı ustaya goturdum kendısıde bunda ekzantirik zıncır deıl trıgıyer kayışı var dedı bıraz acemıyım yardımcı olurmusunuz hangısı dogru ?

Ya arkadaş bu ülkede neden işler böyle? Opelin neden ustası yok? Bu iki isimden biri demek ki dandik bir adam ki bu adamın elinde aracın olduğunu düşünemiyorum.

bende de 2006 astra g twinport classic var. aracımda trgiyer (triger) kayışı yok bendeki zincirli.
ruhsatınıza bakın motor kodu kısmı Z14XEP yada Z16XEP ile başlıyorsa zincirli,
Z14XE YADA Z16XE ile başlıyorsa trgiyer (triger) kayışlıdır. yanlış bilmiyorsam bu şekilde olması gerek.

Son düzenleme:
zincirli motorlarda 100 bin km sonrası değişim önerselerde genelde zincir ses yapmaya başlayınca değiştirilir. birisi zincirden ses geliyor diyorsa kesinlikle baktırın. zincirin ses yapmadan koptuğuda oluyor tabiki ama (hatta forumda bir arkadaşa olmuştu) genelde zincir ilk başta ses yapar sonra koparmış.

bende de 2006 astra g twinport classic var. aracımda trgiyer (triger) kayışı yok bendeki zincirli.
ruhsatınıza bakın motor kodu kısmı Z14XEP yada Z16XEP ile başlıyorsa zincirli,
Z14EX YADA Z16EX ile başlıyorsa trgiyer (triger) kayışlıdır. yanlış bilmiyorsam bu şekilde olması gerek.

ruhsata bı bakayım saolasın ;)

Arkadas Bahçelievlerde opel servısını aradım Trigiyer kayıs dedi Maslak Ataturk sanayısınde OPC opel servısnı aradım Zincirli dedi =)) Gülermısın Ağlarmısın =))

Arkadas Bahçelievlerde opel servısını aradım Trigiyer kayıs dedi Maslak Ataturk sanayısınde OPC opel servısnı aradım Zincirli dedi =)) Gülermısın Ağlarmısın =))

Bende yuh diyorum.

Bende yuh diyorum.

Aynen yuh ya sımdı 4'ncu servisi aradım Motor numarasını istedı bu bıraz daha ılgılı sanırım =))) Ama çözcez inş. ruhsat evde alayım motor numarasını bakayım o ne dıyecek komedi devam edıyor =))

2006 olduğuna göre swap vs. durumu yoksa zep motorludur, zincirlidir.

ŞOKKK benım araba zincirsiz trıgıyersız..... Dermısım bölede dıyen cıkar belkı =)) İlk basta MArmarali83 arkadası Sonra Emre Ünan arkadası tebrık edıyorum Zincirli çıktı araç Yalnız burda dıkkat etcegım konu Özel yetkılı opel servısı Trıgıyer kayışı demişti Ama tanıdık olan ve Opel servisi olmayan arkadaş Zincirli dedi buda ayrı bı kaos Kimlerın elıne araba bırakıcaz Birde servis 180,000 de Zincir degısımı olur dedı ??

Geri