Triger değişim maliyeti

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan fbilir
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

fbilir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Triger değişim maliyeti
Valla ben bu TRİGER işinden bişey anlamadım. Herkes o kadar farklı fiyatlar söylüyorki. Şaştım kaldım yani. 17 Nisan'da değiştirdim. Ankara Şaşmaz sanayi "Başarı Teknik" özel serviste. Yemin billah etti yüksek değil fiyatlar diye. Ama bakıyorum baya yukarda sanki fiyatlar.
Aracım ASTRA 2001 Classic StationWagon
KM:120 Bin.

Triger seti + devirdaim Pompası + İşçilik =320 TL (Hepsi orjinal parça. Eminim. Çünkü sökülüp takılırken hep başındaydım)
V Kayışı =25 TL
V Kayış bilyesi 20 TL
Hava Filtresi= 10 TL
TOPLAM=375 TL

Ne dersiniz biraz uçmuş mu?

yeni degiştirdim devirdaim değişmedi tieger seti komple işcilik dahil 200 tl

Merhabalar

Bende yeni değiştirdim.Trigiyer kayışı+bilyalar+devirdayım+antifiriz ve işçilik dahil yetkili serviste 440 TL tuttu.50 TL lik benzin çeki verdiler.anlayacağınız 390 TL ye geldi.6 taksit yaptılar.

fiyat iyi

İyi derken hocam =)

Normal mi? Yüksek mi?
Mesela hemen hemen aynı fiyata yağ da değiştirdiğini yazanlar var.
Mesela V kayış bilyesi 10$+kdv internetteki parçacılarda.
Bize 25 TL yazdı.
2-2.5 yıl önce 160 TL idi bu triger. Acayip zam gelmiş yani.

triger+devirdaim+işçilik 350 tl aldılar bendende yaklaşık 4-5 ay önce

Arkadaşlar,

Ben de gideceğim 60.000 km bakımına, triger de değişecek.
Yetkili servise mi gitsem, yoksa özel servise mi?
Telefonlar sordum, Yetkili serviste bakım + triger 675 TL, özel serviste ise 500 TL dediler.

Sizce hangine gitsem iyi olur? Triger ciddi iştir, yetkili servise mi git dersiniz, yoksa özel serviste olur mu dersiniz?

Savran kardeş en iyisi özel servise git. Yetkiliye gidip kazıklanma. Pazarlık et. Parçaların orjinal olup olmadığını iyi araştır. Mesela GM etiketli aynı kutunun içinden bir bakıyosun Çin malı bir bakıyosun Alman malı çıkıyo. Ambalajları aynı. İki parçanın üstünde de GM yazıyo. Tabiiki Çin malları yarı fiyatına. Ama ikisine de orjinal diyolar. Sen daha çok batı ülkelerinde üretilen parçaları almaya bak. Almanya, Kanada gibi.

Birde araba üstünde çalışılırken mutlak yanında bulun. Sizin orayı bilmem ama burda çok şeyler duyuyoruz. Yeni diye eski çıkma bir parçayı takıyo usta yada çırak. Akşam mesai bitiminde cebine atıp götürüyo ve satıyor.
Ve bu olay daha çok yetkili servislerde oluyomuş.

Hadi kolya gelsin.

valla ben Denizlide Opel Fani ustaya triger seti+devirdaim+yağ değişimi+hava+benzin+yağ +polen filtreleri 285 tl tuttu hepsi gm marka 60 ytl'de işçilik aldı sağolsun. toplam 345 ytl tuttu

Geri