TRİGER SETİ ve BAKIM

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Ozgurruh
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhabalar,
Aracım 2001 Astra 1.6 NB. Kilometresi şu an 100.000'de aldığımda 91.000 falandı. Forumlarda Triger Seti diye okuyunca benim de içime kurt düştü acaba bu Triger Seti dediğiniz şeyi değiştireyim mi diye ve garanti olsun diye değiştirmeye karar verdim. Fakat ben bu konularda acemi olduğum için, değişecek parçalar nelerdir(Triger Seti nelerden oluşur?) ne yapılması gerekir yardımcı olurmusunuz lütfen?
Ankarada oturuyorum, sanırım ya OPAN'a gideceğim yada Opel Garaj(Hakan Bey'e ki bu kadar kişi övdüğüne göre bir bildiğiniz vardır diyerek..). Bu iki yerde bana fiyat olarak ne çıkar? Ayrıca bakılması gereken başka kritik bir parça var mıdır?
Teşekkür ederim.
Aracın acemisi olduğumdan böyle sorduklarımı mazur görün, benim de kafam karışık ne yapacağımı bilmediğimden.:sorry:

benim gittiğim özel servis triger kayışı için işçilik dahil 250tl dedi devirdaim pompasınada bakıp durumuna göre değişiyorlarmış oda 140tl civarıymış. yetkili servisler çok pahalı ama iyi bir özel serviste yaptırmanızı tavsiye ederim.

Triger seti bir triger kayisi iki rolman bir gergi bilyesinden olusur....
arti 100000km devirdaimi de degisirsen iyi olur cünkü oda ileride basini agirtmaz...
bunlari degistirmen gerekir
F1987948061.JPG

Beklediğimden de hızlı cevaplar oldu sağolun :):tesk:

Bu arada devirdaim ne işe yarıyor acaba?:rulet2:

devirdaim supompasi oluyor...motorda su devirini yapan pompa :D

Vallaha abi Cep telefonu görmemiş Mağara adamı gibiyim bu araba konusunda :) onun için böyle basit şeyleri soruyorum :rock

Estagfurullah kardesim herkez zamanla ögreniyor bende bak parcalarin türkcesini ögreniyorum :D burdaki arkadaslar sayesinde

Triger seti orjinal (GM) 150 TL,
Devirdaim Pompası orjinal (gm) 125 TL,
İşçilik 90 TL
Bence çok mantıklı bir fiyat. Böyle korku çekmektense en kısa zamanda inşallah gideceğim servise ve değiştireceğim parçaları. :D

devirdaimı o fiyata vermezler bence parçaları yetkili servisten takılırkende başında dur

Fiyatları Opel Garaj'dan almıştım. Devirdaim fiyatı normalden farklı mı şu hali ile ? :confused:

Geri