ttnet kullanıcıları dikkat

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Değerli arkadaşlar ttnet abonesi iseniz kotanızı kontrol edin adamlar ocak ayında resmen kotaları bombalamışlar benim sadece bir günde on gb kota kullandığımı söylüyor ve bu mümkün değil şimdi bir arkadaş ile iletişime geçtim onun kotayı tamamen bitirmişler. Kotalı kullanıcılar aman ha aman dikkat eşek yükü ile fatura ile karşı karşıya kalmayın.

Değerli arkadaşlar ttnet abonesi iseniz kotanızı kontrol edin adamlar ocak ayında resmen kotaları bombalamışlar benim sadece bir günde on gb kota kullandığımı söylüyor ve bu mümkün değil şimdi bir arkadaş ile iletişime geçtim onun kotayı tamamen bitirmişler. Kotalı kullanıcılar aman ha aman dikkat eşek yükü ile fatura ile karşı karşıya kalmayın.

Her ay sonu saat 23:55' de modemi kapat ve 00:05' e kadar açma abi. Eğer ayın son gününün gecesi modemi kapatıp beklemezsen, içinde bulunduğun ayda geçtiğin kota miktarı birkaç dakika sonra geçeceğin diğer ayın kotasından siliniyor.

Tam anlatamadım abi fakat rakamlarla örnek vereyim. Atıyorum her ay 75gb AKK var fakat sen bu ay 100gb kullandın. Modemi söylediğim zamanda kapatıp açarsan AKK sıfırlanıyor ve yeni ayda 75gb kotan oluyor. Modemi açıp kapatmazsan 75+25' di senin kullandığın, yeni aydaki kotan da 75-25=50gb oluyor. Böyle pis bir düzeni var abi.

Bunun sorumlusu TTNet değil abi Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu. Gerçi hepsi aynı kapıya çıkıyor da adresi belli olsun :(

Özellikle son 3-4 aydır ben de neden kota gene dolmuş diyordum. İnternetten dizi, ders falan takip ediyor diye kızıma bahane buluyordum. Allah'tan fatura sabit ama kota dolunca hız düşüyor. Bundan sonra Muzafferin önerisini dikkate alacağım, bakalım birşey fark edecek mi?

adsiz-png.73733

Böyle bir açıklama var abi, forumlarda da modemi ayın son gününün gecesi saat 12' den 5-10 dakika önce kapatıp saat 12' yi geçtikten 5-10 dakika sonra açınca harcanan kotanın bir sonraki aya geçmediği ve sıfırlanan AKK ile devam ettiklerini söyleyenler var. Ben bunu TTNetin ücretsiz modem kampanyasından yararlanıp yeni bir modem kadar bilmiyordum, yeni modem alıp internette araştırma yaparken öğrendim :)

Ben üniversiteyi kazanıp evden ayrılırken 8mbitten yukarı tarife yoktu memlekette yeni yeni şeyler öğreniyorum artık :maden:

Şimdi bir konu daha yaşadım arkadaşlar. Türk Telekom hattım var ama ucunda telefon takılı değil. Ve sadece internet için kullanıyorum. Neyse ulan dedim şimdi bu adamlarım ipi sapı belli olmaz şu telefonu aramalara kapayayım dedim. Online işlem bölümünden kapama işlemlerini yaptım. Neyse işi birde sağlama alayım dedim müşteri hizmetlerini aradım ve kontrol etmesini söyledim. Kontrol etti işlem tamam kapama olmuş dedi. Peki dedim hızımı alamadım ya şehir içi aramalar da kapatmak mümkün mü dedim. Evet dedi ama bu işlem için sizden her ay 2 TL faturanıza yansır dedi. Hele bak hiç konuşmadığım hatta ayda 11.25 ödediğim yetmiyor bide hiç konuşmak istemedim diye 2 TL daha kazık geliyor. Aman dedim kalsın o anda aklıma geldi. Biraz önce yaptım işlemlerin bir bedeli var mı dedim? Sormaz olaydım kazık geldi tabi anında. İşlem başına 4 tl üç işlem eder sana 12 TL hadi buyur. Ulan pc başında işlemi yapan benim sisteme giren benim giren kazık yine bana...Terlemeden para kazanmak bu olsa gerek. Yani ne yana dönersem döneyim kazık hep bana oldu. Allah bin kere belalarını versin hepsinin.

Şimdi bir konu daha yaşadım arkadaşlar. Türk Telekom hattım var ama ucunda telefon takılı değil. Ve sadece internet için kullanıyorum. Neyse ulan dedim şimdi bu adamlarım ipi sapı belli olmaz şu telefonu aramalara kapayayım dedim. Online işlem bölümünden kapama işlemlerini yaptım. Neyse işi birde sağlama alayım dedim müşteri hizmetlerini aradım ve kontrol etmesini söyledim. Kontrol etti işlem tamam kapama olmuş dedi. Peki dedim hızımı alamadım ya şehir içi aramalar da kapatmak mümkün mü dedim. Evet dedi ama bu işlem için sizden her ay 2 TL faturanıza yansır dedi. Hele bak hiç konuşmadığım hatta ayda 11.25 ödediğim yetmiyor bide hiç konuşmak istemedim diye 2 TL daha kazık geliyor. Aman dedim kalsın o anda aklıma geldi. Biraz önce yaptım işlemlerin bir bedeli var mı dedim? Sormaz olaydım kazık geldi tabi anında. İşlem başına 4 tl üç işlem eder sana 12 TL hadi buyur. Ulan pc başında işlemi yapan benim sisteme giren benim giren kazık yine bana...Terlemeden para kazanmak bu olsa gerek. Yani ne yana dönersem döneyim kazık hep bana oldu. Allah bin kere belalarını versin hepsinin.

İnternette problem var deyip hiç eve tekniker çağırmamışsın abi :D

İnternette problem var deyip hiç eve tekniker çağırmamışsın abi :D

Çağırsa idim zaten duman oldu idim. Böyle bir şey olmaz ya. Sadece bunlar değil ki bankamatik başına gidersin giriş tuşuna basarsın sonra hesabına para yatırmak istersin anında 5 TL işlem parası kitlerler. Anında hemde. Ulan işlemi yapan benim sizin bana vermeniz gerekirken onlar benden sömürmeye devam ederler. Ülke de yasa yok ki...Olsa böyle olmaz. Kocaman ülke sanırım bankalara esir. Olan vatandaşa düşünen yok ki vatandaşı. Şimdi bankalar ile kurumlar antlaşma içinde işte eft havale falan filan ücretleri yok...Bu yüzden işlemleri son limitine kadar kullanıyorum. Varsın batsınlar hepsi de vatandaş rahat bir nefes alsın. Hırsızlığın da bir adabı usülü vardı vardı oda kalmadı artık.

Çağırsa idim zaten duman oldu idim. Böyle bir şey olmaz ya. Sadece bunlar değil ki bankamatik başına gidersin giriş tuşuna basarsın sonra hesabına para yatırmak istersin anında 5 TL işlem parası kitlerler. Anında hemde. Ulan işlemi yapan benim sizin bana vermeniz gerekirken onlar benden sömürmeye devam ederler. Ülke de yasa yok ki...Olsa böyle olmaz. Kocaman ülke sanırım bankalara esir. Olan vatandaşa düşünen yok ki vatandaşı. Şimdi bankalar ile kurumlar antlaşma içinde işte eft havale falan filan ücretleri yok...Bu yüzden işlemleri son limitine kadar kullanıyorum. Varsın batsınlar hepsi de vatandaş rahat bir nefes alsın. Hırsızlığın da bir adabı usülü vardı vardı oda kalmadı artık.

Çağırsaydın onun da ücreti faturaya ekleniyordu abi :D

superonline fiberde bu durum varmı yani gece modem kapama

O firma da TTNet' in alt yapısını kullandığı için muhtemelen vardır. Sonuçta ayda 1 kere 10-15 dakika modem kapatmaktan zarar gelmez :)

2-3 aydir 75 gb akk dolyordu. Sebebi buyumus.

Aynen hocam

Geri