Tüpteyken tüpe geçiyor.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan addicted
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

addicted

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Aracım 2006 model astra twinport 1.6. Sorunum ise kısaca şöyle: Aracımda uzun süredir Atiker lpg var, herhangi bir sorunum yoktu fakat son 1 aydır araç tüpteyken gaza hızlı bir şekilde bastığımda araç tüpte olmasına rağmen tüpe geçiş sesi geliyor bagajdan, bilirsiniz araç ilk tüpe geçtiğinde gelen "tak" sesini tekrar duyuyorum, her gaza basışımda hatta devir 30un üstüne her çıkışında ses gelip duruyor. Sorun nedir sizce?

herhalde tüpün bir regülatör ü var yetiştiremeyince gaz benzin afallıyor olabilir diye bir tahminde bulunabilirim....

Aşırı gaza yüklenince benzine geçtiğini biliyorum, belki sizinkinin ayarları biraz düşük kalmıştır. Gaz ustanıza bir gösterin.

Merhaba arkadaşlar. Aracım 2006 model astra twinport 1.6. Sorunum ise kısaca şöyle: Aracımda uzun süredir Atiker lpg var, herhangi bir sorunum yoktu fakat son 1 aydır araç tüpteyken gaza hızlı bir şekilde bastığımda araç tüpte olmasına rağmen tüpe geçiş sesi geliyor bagajdan, bilirsiniz araç ilk tüpe geçtiğinde gelen "tak" sesini tekrar duyuyorum, her gaza basışımda hatta devir 30un üstüne her çıkışında ses gelip duruyor. Sorun nedir sizce?

atiker lpg sistemi ortalama 1.10 bar işletme basıncıyla çalışır.eğer işletme basıncınız bunu çok altına düşmüş ise ani hızlanmalarda bu basınç değeri minumum delta basıncı çabucak ulaşacağı için araç benzine geçecektir .

tabi sizin yorumunuzdan anladığım kadarıyla hızlanınca benzine geçiyor sonrasında kendi tekrar lpg ye geçiş yapıyor şeklinde .eğer doğru anladıysam muhtemelen sizin aracınızda rpm (devir) sorunu var .

lpg servisne gidip devir sinyalini kontrol ettirmenizde fayda var ,tabi bu arada basınç ayarlarını yaptırınız . sorun çok düşük ihtimal olsada lpg ecu su ve elektirk tesisatındanda olabilir .

selamlar

Geri