TÜV ön park lambaları fonksiyonunu yerine getiremiyor...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan etafaz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

etafaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara İvedik TÜV de yaptırdığım muayene de

5.6.6 İlave lambalar far ve park (konum) lambalarından bağımsız çalışmıyor.
5.7.1 Ön park lambaları fonksiyonunu yerine getiremiyor.

tespiti ile ağır kusur verdiler. Benim aracım fabrika çıkışı opel corsa c dti bir araç. Üzerinde hiç değişiklik yok, ilave lamba yok üstelik ön park lambalarım da yanıyor. Opel yetkili servise götürdüm yanıyor bir sorun yok dediler. Ne yapmam gerektiğine dair bir bilgisi olan var mı?

tuv türk'lerden bir saçmalık daha işte... ivedik tüv müdürü veya yetkili kişisi ile görüşün yıllardır bu şekilde bu araç eklenen sökülen değiştirilen bir şeyi yok deyin belki anlayışlı birisi ise ilgilenir...

:) bende beyaz ampul takmıştım parklara hafif kusur ile geçtim :) millet merceksiz xenon la dolaşır bizde parklardan muayeneden kalırız burası TÜRKİYE :)

Kimse kızmazsa bir sorum olacak :D sislerimde 6000 K xenon kit takılı bu şekilde muayeneden geçermiyim ? Kısa ve uzun farlarım orjinal yani sarı renk sadece sislerde xenon var , takan arkadaş hafif kusur ile geçersin demişti

Edit : Muayeneye daha 1 senem var :)

Ankara İvedik TÜV de yaptırdığım muayene de

5.6.6 İlave lambalar far ve park (konum) lambalarından bağımsız çalışmıyor.
5.7.1 Ön park lambaları fonksiyonunu yerine getiremiyor.

tespiti ile ağır kusur verdiler. Benim aracım fabrika çıkışı opel corsa c dti bir araç. Üzerinde hiç değişiklik yok, ilave lamba yok üstelik ön park lambalarım da yanıyor. Opel yetkili servise götürdüm yanıyor bir sorun yok dediler. Ne yapmam gerektiğine dair bir bilgisi olan var mı?

Aslında gittiğiniz muayine istasyonu en az inceleme yapan istasyon... Ben şirket araçlarını ve kendi araçımı Gölbaşı muayine istasyonuna götürürdüm.. Gölbaşında resmen didik didik kontrol ederlerdi. İvedik muayine istasyonu çok sıkan bir yer değil gibi geldi bana... Konuya gelicek olursak....

Tahminimcek far acma anahtarınızın 1. konumu calışmıyor.
Kapalı konumdan 1. konuma getirdiğiniz de sadece ön ve arka park lambaları yanar.
2. konuma aldığınızda hem ön, arka park lambaları hemde kısa farlarınız yanar.

1. konum calışmadığından 5.7.1 tespitini vermiş yani park lambalarınız yanmıyor.Burada merak ettiğim acaba arka parklar yanıyormuydu.
2. konumda hem park hemde far yandığından 5.6.6 tespitini vermiş... aslında burada bir sıkıntı yok ama 1. konum calışmadığından direk park ve farlar yanıyormuş gibi gözüküyor..
Sizin yapmanız gereken yetkili servise değilde yetkisiz ama iyi bir elektrikciye gitmeniz.
Güvenilir yer ararsanız yardımcı olurum... sponsor firmalardan opel garajda belki bu konuda yardımcı olurlar...

Büyük bir ihtimalle far konum anahtarınız bozulmuş veya bir temassızlık olabilir..

Hiç bir şey yapma tamir ettirdim de git bir daha gir hehehehe bak gör nasıl geçiyor :D

Sizi aracınız şundan şundan dolayı muayeneden kaldı diye bilgilendirmediler mi garip :rolleyes: farklı araçlarla farklı istasyonlarda iki defa kalmıştım ikisinde de açıklama yapmışlardı bana

Tahminimcek far acma anahtarınızın 1. konumu calışmıyor.
Kapalı konumdan 1. konuma getirdiğiniz de sadece ön ve arka park lambaları yanar.
2. konuma aldığınızda hem ön, arka park lambaları hemde kısa farlarınız yanar.

1. konum calışmadığından 5.7.1 tespitini vermiş yani park lambalarınız yanmıyor.Burada merak ettiğim acaba arka parklar yanıyormuydu.
2. konumda hem park hemde far yandığından 5.6.6 tespitini vermiş... aslında burada bir sıkıntı yok ama 1. konum calışmadığından direk park ve farlar yanıyormuş gibi gözüküyor..

Aynen dediğiniz gibi çalışıyor. 1. konumda parklar 2. konumda hem far hem parklar yanıyor. Arka parklar da yanıyor sıkıntı yok. Önümüzde ki günlerde tüv e gidip şefleriyle görüşücem bu konuyu ayrıntılarını sizlere bildiririm. Aracın plakası 35. herhalde testi yapan arkadaşın İzmirde canını yaktılar o da bizden çıkardı acısı...

Servisten bir rapor alarak gidin,

"aydınlatma sisteminin kontrolleri yapılmıştır, herhangi bir sorun ile karşılaşılmamıştır"

gibisinden. Yoksa tekrar girip tekrar aynı şeyi yazarlarsa muayene paranız yanar.

Geri