ustalardan yardım bekliyorum

orçuncebeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle merhaba.Ben 11. sınıf öğrencisiyim görüntü ve ses okuyorum.Ses dersinden hoca bi ödev verdi. Ödev konusu:1 arabanın ön tarafında 2*3 ön hoparlör arkasında 2*3 arka hoparlör(ön tarafta 6 ,arka tarafta 6 hoparlör),2 tane arkada bas hoparlör olan oto teyp,ekolayzer ve amplifikatör düzeneğini projelendirin... yardım edenler için teşekkürler(pazartesi gününe kadar vaktim var)

İlginç bir ödev vermiş, umarım yardımcı olacak çıkacaktır.

öne 1 takım komponent koy tweeterlarıyla 4 adet hoparlör eder arkaya 1 adet yuvarlak woofer 2 adet oval hoarlör yine 2 tweeter.teypten anfiye lale jackla pre anfi bağlantısı.aküden kalın kabloyla art çek şaseyi bagajın belirli bir bölgesinden çek.kablo bağlantısını anfiden dağıt.woofer için köprüleme filan yaparsın.

verdiğiniz cevap için teşekkürler. Ama ön sol kapıda 3 ön sağ kapıda 3 ve aska sol kapıda 3 arka sağ kapıda toplam 12 hoparlör olcak bunu için ne önerirsiniz ? arkada 2 bass bu sistem için kaç anfi kullanılmalı ?

Bence hoca arabasına set yapacak işin içinden çıkamadı size sordu..:)

2 takım 3 yollu comp kullanacaksın toplam 1 takımda 6 kolon olacak şöleki

http://www.soundservice.lt/uploads/Image/products/k3_1-DIDELIS.jpg

wofer+midrange+tweter bu önler ve arka kapılar için

arkayada 2 adet 150'şerden 300 rms sub w.(aktif)

1 adet jbl 755.6 6 kanal amfi işini görür 4 awg kablo seti,1 adet te 2 farad capasitör oldum mu tamamdır

stereo çıkışların her bir kanalına 1 adet comp (crossover)
mono kanalının her birine 1 adet sub gireceksin

he unutmadan ana ünitede aktif sisteme uyumlu ses işlemcili olacak clarion dzx serisi var öneririm hocaya:)

Son düzenleme:
Geri