uzun yolda açık cam mı klima mı?

uzun yol ise klima. ben denedim. klimasiz ve camlar acik iken (100-150 km/h arasi) daha fazla yakiyor. benim aracimin motorunun 2.0 olmasi da belki buna etken ama ben uzun yolda klima kullaniyorum arasira kapatip 5 dk icin sanroof aciyorum saglik icin. tercih sizin tabi.

kanka dün gece ki o yoruma çok sinirlendim klima açmicaksanız ne nie klimalı araba alırsınız ki bilmem ne die biri yorum yazmış ona yani;)

kusura bakmayın ama paranın nasıl kazanıldığını çok iyi bilirim... şu an baba parası yiyosam zevkimden değil okuduğum içindir... çocukluğumdan beri ticaretin içindeyim ve her türlü zorluğu çektim... inşaatta çalışmakta dahil...

yorum yazarken biraz daha dikkat ederseniz sevinirim...

tekrar yazıyorum uzun yolda bile açmayacaksan klimayı klimalı araç almanın mantığı ne o zaman. tamam şehir içinde anlarım dur kalkta çok etkiler ama uzun yolda da klimayı kullanmayacaksam helede bu sıcaklarda.. ne gerek var klimalı araç almaya...

yorum yazmaya önce sen dikkat etmelisin bence sadece paylaşım için bilgi edinmek için açılmış bi konuya girip nie klimalı araç alıyosun bilmem ne die alaycı yorumda bulunmayacaksın o zaman baktın okudun sana saçma geldiyse geri ye basar çıkarsın foruma diğer konulara bakarsın bizim millete hak aksesuar getirmemeleri bilmem nie klimalı araç alıyosun demek yanlış!!!

şşşş sakin sakin;)
uzatmayın lütfen konu devam etsin

MythBusters'daki arkadaşların da denedikleri üzere sonuç şudur; 75km ve aşağısındaki hızlarda cam açmak, 75km üzerindeki hızlarda ise klima açmak daha ekonomiktir.
Test araçları da SUV idi ama markasını hatırlayamıyorum GM olabilir. Bir pistin etrafında iki aracın biri camları açık, biri kliması açık şekilde testler yapıldı çıkan sonuç bu şekilde.
+1000:good::rock:)
o bölümü benden izlemiştim:D:D

kusura bakmayın haklısınız ama cevap vermeden de olmazdı :)

kusura bakmayın haklısınız ama cevap vermeden de olmazdı :)
kanka seni tanimasam cimri zannetcem :D:D:D:D
kanka ben napıyom bılıyonmu hem kilamayi ve sanrufu öne dogru aciyorum hem hava alıyom hemde serinliyom :D:D:D

kanka seni tanimasam cimri zannetcem :D:D:D:D
kanka ben napıyom bılıyonmu hem kilamayi ve sanrufu öne dogru aciyorum hem hava alıyom hemde serinliyom :D:D:D
nan sorduk altı üstü ne olur ne biter die cimri olduk mantıksız olduk tamam klimayı 4 te açıcam 170-180 basıp gidecem mersine kadar hem yeni rekor kırarım hemde dilinizden kurtulurumm:):D:D:D

uzun yolda klima daha rahat uzun yolda biraz daha hızlı gidildiği için rüzgar cok rahatsız ediyo

Geri