vectra 1.6 comfort

erdem1406

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese selam. arkadaşlar vectra 1.6 comfort almayı düşünüyorum. tavsiye edermisiniz. artı yada eksi yönleri nelerdir

kaç model almayı düşünüyorsunuz.?
bende 2005 model comfort var çok konforlu bir araç. Özellikle uzun yolda hasta oluyorsunz arabaya. Şehiriçinde biraz hantal kalıyor ama internette milletin atıp tuttuğu gibi kesinlikle değil. Comfort donanımında bile yeterli donanım bulunmakta. Bakımları adam akıllı yapıldıysa sıkıntı çıkartmaz.

çok iyi bir karar vermişsiniz bende alacam nasipse araştırıyorum bir aydan alırım inşallah ama camfort yerine elegansa bakmanızı öneririm.nedenini anlamadım ama bu modelin 2. elinde comfortla elegans arasında fark yok gibi.

ilk arabam 2004 vectra conforttu. harika araçtı. temizini bulursanız alınacak arabadır. süspansiyonları serttir biraz. birde yağ yakma olayı var. benimki motor ömrünü tamamladığı için çok yakardı. hepsi öyle değil. 2006 ve üzeri temiz dizelini bulursam bende düşünüyorum.

Bakımlı temiz bir araç bulursanız mutlaka alın.Herkes genelde focus linea cruze gibi araçlarla karıştırır fakat vectra üst düzey bir araçtır.Uzun yolda 200 km nn üstünde hızlarda dahi size güven verir.Şehir içinde psikolojik olarak diğer araçların arasında güven verir, sanki biri size çarpsa bile tankın içindesiniz size birşey olmaz hissi verir.Zaten performans ve alt takım kullanmaya başladığınızda sizi zevkten uçurur, fakat bunlar bir alt sınıf gibi daha hızlı araç olsun mantığıyla değil konfor aile ve makam mantığıyla yapılan araçlardır, ağır abi hesabı.Fakat sanırım lpg li bir araç alacaksınız, bir lpg ciye gidip lpg nin elektrik bağlantılarını ve enjektör takılan yerlerin düzgünlüğünü kontrol ettirin.Bu montajlarda yapılan hatalardan başı çok uzun süre ağrıyanları duydum ve gördüm.Lpg de tek sizi üzecek yönü sanırım egr valfi denen bir sistem var o ve ateşleme bobini olacaktır.O da uzun süre kullanım sonrası arıza verir öyle hergün arıza veren baş ağrıtan bir durum değil.En azndan 3 sene ben sorun yaşamadım.

Geri