Vectra 1.8 S (GL) Bu aracı tanıyan kullanan varmı?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan vatoz00
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

vatoz00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.Tecrübesi ve bilgisi olan arkadalara 1,8 S (GL) A kasa vectraların nasıl olduğunu sormak istiyorum.Ayrıca bildiğim kadarıyla bu modellerde hidrolik direksiyon yok ama internette ilanlarda var yazanlar oluyor.Acaba benim bilgim yanlış mı?1991 model olanında bile hidrolik direksiyonlu olanlar varmı?Teşekkürler

Ben kullanıyorum parasına göre güzel arabadır hidrolik direksiyon benimkinde yok ama 92 sonrasında var galiba benim gördüklerimin bazılarında var idi. Hidrolik olmasa bile direksiyonu ağır değildir. Genel olarak tek nokta enjeksiyon yada pierburg karbüratör var üzerinde (tam olarak bilmiyorum). Gidişi seridir, sağlamdır temiz bi modeli kolay kolay üzmez bendeki araç 4 senedir bizde ve şuana kadar 2 defa lpg den arıza yaptı onun haricinde yolda bırakmadı. Sormak istediğiniz özellikleri yazarsanız daha fazla yardımcı olmaya çalışırım.

Teşekkürler arkadaşım.ben bir tane 1991 model 1.8 s buldum özellikle sordum hidrolik direksiyon var dedi ben de şaşırdım.Araç 210.000kmde değişensiz hatta boyanan bile yok orjinal boyası.Şu hidrolik direksiyon olayı kafamı karıştırdı.Bir de motor ömrü ve debriyaj baskı balata ömrü ortalama nekadardır onu düşünüyorum sonuçta araç 210.000kmde.Bir de fiyat 7000lira.Yardımcı olursanız sevinirim.Bu kasadan 2.0i ye bindim aracın motoru etkileyici.1.8e bindim 1991 model araç sağlam duruyor ama direksiyonu hidrolik değildi bu bulduğum araç hidrolik deyince şaşırdım.

Kaportasında çürük yoksa al derim.91 model arabada değişen mutlaka olur, olmayanda çok nadir olur.1.8 ler aynı doğanlar gibidir tella bağlasan yola gider.Ama doğan gibi telle bağlayacak duruma gelmezsin :) Fiyatı biraz daha düşürmeye çalış derim.O model arabada kaporta önemli motor nasılsa 1 günde çıkıyor bakımdan.

2.0 olanını tercih etmiyormusunuz? 1991 model 1.8 leri karbiratörlü olarak biliyorum. Yakıt konusundan çekiniyorsanız 2.0 lar enjektörlü olduğu için daha tutumludur.

Kaportasında çürük yoksa al derim.91 model arabada değişen mutlaka olur, olmayanda çok nadir olur.1.8 ler aynı doğanlar gibidir tella bağlasan yola gider.Ama doğan gibi telle bağlayacak duruma gelmezsin :) Fiyatı biraz daha düşürmeye çalış derim.O model arabada kaporta önemli motor nasılsa 1 günde çıkıyor bakımdan.

Benim gaz teli koptuğunda brodvay in gaz telini bağlamıştım 3 senedir tıkır tıkır çalışıyo tık demedi valla.:D

Teşekkürler arkadaşım.ben bir tane 1991 model 1.8 s buldum özellikle sordum hidrolik direksiyon var dedi ben de şaşırdım.Araç 210.000kmde değişensiz hatta boyanan bile yok orjinal boyası.Şu hidrolik direksiyon olayı kafamı karıştırdı.Bir de motor ömrü ve debriyaj baskı balata ömrü ortalama nekadardır onu düşünüyorum sonuçta araç 210.000kmde.Bir de fiyat 7000lira.Yardımcı olursanız sevinirim.Bu kasadan 2.0i ye bindim aracın motoru etkileyici.1.8e bindim 1991 model araç sağlam duruyor ama direksiyonu hidrolik değildi bu bulduğum araç hidrolik deyince şaşırdım.

Benim araç 154 155 binlerde şuana kadar beni asla üzmedi baskı balatayı ne zaman değiştirdiğimi bile unuttum.:D Hersene yaz başlangıcında kıllığımdan arabayı nolur nolmaz diye bakıma sokarım en fazla yediği para şuana kadar 500 lirayı geçmedi.

temiz ise al o paraya bise değil aynı model doğan parası neredeyse

bende 90 model kadet 1.6s kullanıyorum vectra a kasa o yılların arabası 1.8 s bildiğim kadarıyla benim kadet gibi pierburg 2E karbüratörlü.lpg ile uyumu çok güzel benim araç zamdan sonra 150 kuruş yakıyor ekonomik.ama enjecsiyonlular tek nokta enj kullanışsız lpg ile.karbüratöre dikkat et parçası artık yok.benden önceki sahibi lpg bağlarken delmiş ve benzinle çalışmıyordu.çıkmacılardan gövde buldum benimkinin parçalarını taktım ve gaz mixer bağlattım ve şuan mükemmel.benimkide temiz kadetti fakat ben bakım yaptırdım ve 3000 tl masraf yaptım.eğer seninkide temizse değer.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri