Vectra b 2.5 cdx yakit durumu ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan hazanh
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle sizlerin arasında olmaktan dolayı çok mutluyum..bildiğiniz üzere 1 hafta kadar önce vectra b 2.5 v6 aldım araçta hiç bir sorun yok yakıt dışında :) lpg tüketimi çok fazla 50 tl lpg ile 120 km yol yaptım şehir içi ve sakin kullanımla..bugün kontrol ettirmeye gideceğim nerdeyse 47-50 kr arası lpg tüketimi..ama aracın çekişinda çalışmasında hiç bir sorun yok saat gibi her şey.sabah kontağı çevirir çevirmez çalışıyor marş motorunun sesini bile duymuyorum..devir saati sürekli (benzin-lpg farketmiyo) 7 de bi tutarsızlık yok ancak aracın dışına çıkıp eksoza yaklaştığımda yoğun bi lpg kokusu gelmekte..bu normalmi sabahları lpg ye geçişide rolantide 64 sn. hareket halinde 400 metre kadar.. yaşadığım şehir antalya..lpg markası atiker v6

Lpg kitinin periyodik bakımlarını yaptırın, birde yeni program yaptırın derim ama; kesinlikle doğru yerde yaptırınız. Yoğun lpg kokusunun olması, ayar bozukluğu olabiliceğini gösteriyor... Bu arada ben İstanbul'da sakin kullanımda 45-55 kuruş, Performanslı kullnımda ise, 65-75kuruş benzin yaktırıyordum. En son katalizörümü değiştirdikten sonra, sakin kullanımda 42.5 kuruş'a kadar düştü. Ama yolun durumu yokuş ve düz yol farkı, bu motor ve şanzımanda çok açık aralıkta fark ettirir bilginize...

Not: Aslında kuruş hesabı yapmam, siz kuruşla söylediğiniz için, kuruş'la belirttim. Yakıt sarfiyatınızı lt/100km olarak hesaplayınız. Ve bende aracımı ilk aldığımda, çok yakıt sarfiyatım olmuştu. Sebebi bu motorları öyle diğer küçük motorlar gibi gazlamayınız, ani kalkışlar zevk veriyor olabilir ama, normal düz yolda kalkışlarda motoru 1000-1500 devir aralığında tutarsanız. Aracınızın süratlendikçe nasıl düşük hızlarda, vites geçişleri yaptığını göreceksiniz. Saygılarımla...

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler..bugün gidip atiker bayiinde ayar yaptırdım.aracı bilgisayara bağladılar galiba yazılımı silinmiş.akü kutup başınımı çıkardın diye sordular yeni aldığım için bilmediğimi söyledim..30 35 kr. yakacağını sölediler şimdi tekrar deneyeceğim..ayrıca daha bilgisayarlı araca yeni geçtim :) litre hesabı yapmak lazım doğru diyosunuz yol bilgisayarında 13 lt 100 km yazıyordu biraz benzinle kullandım su an 100 km 12 lt yazıyor..aracı dediğiniz gibi kullanıyorum gaza çok hafif basıyorum 15 - 20 devir arası 90 km ye kadar gayet güzel çıkıyor..umarım yakıt sarfiyatım düşer..çünkü günlük 100 km yol yapıyorum :( yani 100 km ye 12 lt lpg tüketse başka bişi istemem saygılarımla

Geçmiş olsun kardeşim, yeterki sorunu bundan ibaret olsun. Bende Dalyan/Muğla'lıyım. Bu motor, bizim oralarda 7-8lt/100km'ye kadar düşüyor. Tabii ki benzinde bende Lpg kiti yok ama, Lpg kitindende az çok anlarım. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...

çok teşekkürler..dalyan taraflarına arasıra geliyorum iş geriği...inşallah benim yakıt oranıda düşer 7-8 lt lere :) çünkü kullandığım yollar tam anlamıyla şehir içi değil rahat sürüş yapılabilecek aracı kasmayacak yollar herşeyi zaman gösterecek..

Geri