Vectra B Klima Sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ahmet7078
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ahmet7078

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın kliması soğutmayınca ustaya gittim, hiç gaz kalmamış, gazı doldurdum ama ertesi gün yine soğutmamaya başladı. Ustaya tekrar gittiğimde gaz eksildiğini öğrendik. Önce siboplardan zannedip sipopları yeniledik. Aynı sorun tekrar edince baktık ki üstteki klima hortumları kusma yapmış, gazı ordan kaçırıyormuş. Hortumların fiyatı tahminen 300-400tl arası dediler. Acaba bunların çıkması var mıdır, daha ekonomik şekilde halledebilir miyiz? Bunları değiştirince sorun hallolacak mı? Bir bilen var lütfen cevaplasın

Hortumları söktür ve hortumcuya git aynı şekilde hortumu basar verir sana.En fazla 50tl tutar.

Öncelikle, cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Bu hortumcular oto sanayiinde bulunuyor mu? Yani araç hortumu yapan bir yere mi gideceğim? İstanbul'da gidebileceğim bildiğiniz bir yer var mı?

slm..bende de ayni sorun vardi klima gazi icinkacirip kacirmadigina bakmadilarmi,benim arabanin klimanin radyotore mor isikla baktilar radyotor degisti simdilik iyi hortumlardan olucani pek zannetmem bir baktir istersen,,

Hortumun içine penetrant denilen bi mayi basıyorlar gazı verince çatlak olan yerden bu mayi çıkıyor bunuda mor ötesi bir ışıkla tespit ediyorlar aynı borudan bende arıyorum kompresörün ordan iki çatal şeklinde çıkıyor benim bitanesi çatlak kayseriye dönünce araştıracağım pahalıymış dediğin gibi galiba...

Evet bir hidrolikçiye gidin sanayide. Geçen sene 50 tl vermiştim o borular için.

Hortumlara kaynak yapıyorlar öyle bi yöntem düşündünüzmü?

Geri