Vectra C 2007 Benzinde tekleme :(

dragon_774_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba opel dostları herkese iyi forumlar. Arkadaşlar benim aracım 2007 model vectra c2 kasa 1.6 benzinli atiker marka tüp takılmış yaklaşık bir yıldır bende aldığımda 6 aylık lpg liydi:). arkadaşlar sorunum şu arabamı ilk çalıştırdığımda benzinde iken ısınıp lpg ye geçene kadar araç gaz yemiyor resmen. gaz verdiğimde boğulmuş gibi olup sonradan devir alıyor hareket edersemde 5-6 bin devirlere çıkmadan vites değiştirirsem önce bir yığılıyor sonra roketlemiş gibi fırlıyor bu sorun lpgye geçene kadar devam ediyor.:confused: ama lpg de hiçbir sorun yok ne yapmalıyım sizce ? Bilgili kardeşlerimin yardımlarını bekliyorumşimdiden teşekkürler iyi forumlar

peki araç ısındıktan sonra tekrar benzine alıdığınızda aynı sorun tekrar ediyor mu

benzinde kullanın bi kaç gün düzelsin kendine gelsin sonrasında lpg ayarı yaptırın.lpg ayarınız bozuk benzinide bozuyor...

peki araç ısındıktan sonra tekrar benzine alıdığınızda aynı sorun tekrar ediyor mu

hayır ısındıktan sonra hiçbirproblemkalmıyor sorun ısınıp lpgye geçene kadar sonrasında sorun yok

benzinde kullanın bi kaç gün düzelsin kendine gelsin sonrasında lpg ayarı yaptırın.lpg ayarınız bozuk benzinide bozuyor...

lpg ayarını yeniden yaptırdım bilgisayarada bağladık sorun yok ilk çalışmada var sadece sorun ilk ısınmadan sonra problem kalmıyor

lpg ayarını yeniden yaptırdım bilgisayarada bağladık sorun yok ilk çalışmada var sadece sorun ilk ısınmadan sonra problem kalmıyor
Bende aracımı ilk aldığımda aynı sorun vardı. Hatta benzin enjektörü değişecek demişlerdi. Birçok defa lpg ayarı yaptırdım düzelmedi. En sonunda işi bilen bir lpg ustasına denk geldim kurtuldum. Problem lpg ayarında. Lpg enjektör zamanlaması ile benzin enjektör zamanlaması eşit hale getirildiği zaman sorun düzeliyor. Bozuk lpg ayarı arabanın kendi benzin enjektörlerinin de ayarını bozuyor. Ayar yaptırırken zamanlamalari birbirine yakın olacak şekilde ayarla diye söyleyin o şekilde ayar yapsınlar

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lpgyi kapatıp bi kaç gün kullanıcaksınız benzinle. benzin ayarını araç kendi yapıcak. en azından 50 km kadar kullanın... ertesi gün sorun kalmadığını gördüğünüzde benzindeyken lpgyi kullanmadan ayara gidiceksiniz sıfırdan ayarlatacaksınız...diğer türlü ayar tutması zor...

sorunumuz çözüldü :)

cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim sorunumuz çözüldü arkadaşlar benzin pompasına giden boruda çatlak varmış o nedenle hava yapıyormuş birde lpg takılırken röle koymamışlar araba gaz ile benzini beraber kullanıyormuş yani gereksiz yere fazla yakıt alıp egzozdan atıyormuş orayada durdurma rölesi takıldı sorun ortadan kalktı

Geri