vectra ciddi sorun acil yardım lütfen

amesia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1997 model atiker lpgli vectra 2.0 gls araç satın aldım. aracın arıza lambası yanıyor. araç rolantide çalışırken hiçbir problem yok. boş viteste 4500 devirde gaz kesiyor hın hın hın diye. ayrıca giderken vuruntulu çalışıyor. araç bir haftadır 3 tane tamirci ve oto elektrikci gezdi aracın beyin sağlam eksantrik sensör sağlam elektrik tesisatı sağlam. acaba sorun nerde ? acil yardımcı olursanız sevinirim.opel merağım bu kadar kısa sürede kursağımda kalsın istemiyorum.:cry:

abdullah07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1997 model atiker lpgli vectra 2.0 gls araç satın aldım. aracın arıza lambası yanıyor. araç rolantide çalışırken hiçbir problem yok. boş viteste 4500 devirde gaz kesiyor hın hın hın diye. ayrıca giderken vuruntulu çalışıyor. araç bir haftadır 3 tane tamirci ve oto elektrikci gezdi aracın beyin sağlam eksantrik sensör sağlam elektrik tesisatı sağlam. acaba sorun nerde ? acil yardımcı olursanız sevinirim.opel merağım bu kadar kısa sürede kursağımda kalsın istemiyorum.:cry:
slm. aynı araç aynı sorun... ama ben 100 tl vererek kurtuldum. cihaza bağladılar arızayı tespit eip 100 tl'ye küçük bir parça taktılar düzeldi. parçanın ismini hatırlamıyorum ama motor kısmından çıkardılar soket gibi birşeydi

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4500 devirde gaz kesmesi egsantrik devir sensörünü işaret edğiyor ama sorun yok demişsiniz..ilginç??

amesia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
küçük bir parça dediğiniz eksantrik devir sensörü sanırım. 3-4 adet değiştirdik olmadı malesef. evet ilk şüphelenilen o sensör ama malesef diil. :(

bentabiki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı problem bendede var malesef.olayı kısaca şöyle anlatıyım.serviste sorunun direk eksantrik devir sensöründen kaynaklandığını söylediler.yedek bi parça ile değiştirdik araca uymadı :) 2001 cdxlerin biraz daha uzun bi eksantrik sensörü var.neyse sonuçta uyumlu olan 3-4 tane denedik ve hep aynı sonucu aldık.sorunun beyinden olacağı söylendi sanırım bozulan sensör beyindeki bi programı bozmuş.beyin tamir edildi ondan sonra takılan eksantrik devir sensörüyle araç normale döndü.
fakat bu seferde çok düşük devirlerde araç vitesteyken debriyaja basınca araba stop ediyor.devirde eskisine göre biraz düşük.boşta dururken 700-800 devirde çalışıyor eskiden 1000 devire yakındı.şimdide bunun problemini bulmaya çalışıyoruz.programı yüklerken bi hata yapmış olabilirler diye düşünüyorum yine.
bu arada eksantrik sensörüne 170, beyin içinde 200 lira verdim.sanki çok verdim gibime gliyor ya hayırlısı

amesia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendeki sorun malesef ne sensörde ne beyinde ne de tesisatta. yokmu uzmann arkadaşlarr

amesia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımda ya çok ciddi bulunamayan bi sorun var. ya da gözden kaçan çok kolay bişey.

amesia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sabah çorum'a yetkili opel servisine gideceğim bakalım ne olacak...

sahlan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardes insallah yardimi olur, ama benim arac elektrik kesmesi gibi birsey deyildi, sadece 5 vites 80 -90 hizda iken, arac silkelemeye basliyordu, bu egr den oldugunu buradaki arkadaslar soylemisti,ve sorunu cozmustuk , forumlarda arasan (egr )diye bulursun ,kucuk bir ihtimal ama, deniz yanarmi ihtimal vericen bizimkide kucuk bir ihtimal.

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava filtresi olabilir mi acaba? daha önce başka bi aracımda benim de buna benzer bi olay gelmişti hava filtresini değiştirmiştim aradan 15 gün geçti araba 4000 devirin üstüne çıkmamaya başladı filtreyi tekrar değiştirdim araç normale döndü