Vectra Gt Ye Turbo Takilirmi

erciyes.sky

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merkabalar. 93-94 model vectra gt lere turbo takılırmı ?

takılırsa nasıl olur ve hangi marka olur ? bilbilerinizi bekliyorum

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Turbo işine girme motoru rezil edersin dostum.Git turbo motor al onu yerleştir daha iyi.Yaparsın 3 ay sonra kucaklarsın motoru.Senin yapacağın silindir kapağını port polish-cip tuning-dereceli egzantrik mili kesinlikle tatmin eder.Tahminen araç 180bg olur.Dahada ileri gidelim dersen + lexmaull emme monifoldu-forget piston takımı süper olur.İlk 3 ün maliyeti 1000 ytl civarı olur diye düşünüyorum.+ 2 dersen artı 3-4 milyar arası ama gerek yok....

c20let ler 4*4 205 hp peki bunlar ın performansı nasıl. 4*4 olunca

ben sanki arazi aracı gibi düşünüyorum 0-100 km. hıza kaç sn. de ulaşır

Her 4x4'ü arazi aracı gibi düşünme.Mitsubishi Evo, Impreza STI gibi araçlar da 4x4'tür.Bu da tabi yol tutuş açısından önemli bir avantaj.

Vectra A 4x4 Turbo 0-100 kmh 6.8sn
Calibra 4x4 Turbo 0-60 mph 6.2sn

Şanzımanı 4x4'e çevirmeden C20LET çakan çok var, illa 4x4 olacak diye bir şart yok...

merkabalar. 93-94 model vectra gt lere turbo takılırmı ?

takılırsa nasıl olur ve hangi marka olur ? bilbilerinizi bekliyorum

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Olmaz mı yaa? Hemde nasıl olur,dadından yinmez valla :D

Orjinal C20LET parçaları kullanacaksın..Hiçbir sorun olmaz.Tek sorun (sorun sayılırsa) çok fena patinaj yaparsın,4.vites dahil :D

Turbo işine girme motoru rezil edersin dostum.Git turbo motor al onu yerleştir daha iyi.Yaparsın 3 ay sonra kucaklarsın motoru.Senin yapacağın silindir kapağını port polish-cip tuning-dereceli egzantrik mili kesinlikle tatmin eder.Tahminen araç 180bg olur.Dahada ileri gidelim dersen + lexmaull emme monifoldu-forget piston takımı süper olur.İlk 3 ün maliyeti 1000 ytl civarı olur diye düşünüyorum.+ 2 dersen artı 3-4 milyar arası ama gerek yok....
ŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ
aman bilinçsizce bilgi vermeyin bana bi anlatsana nasıl motora turbo takınca rezil oluyor ben 3 tane yaptım + kendi aracımda aynı motor olan c20xe şu an c20 let oldu 430 ps rezil olmaz aksine coşar arkadaşım konuya muvaffak olmadan yazmamanızı tavsiye ederim ve turbo uyguladığım araçlara 1 yılda garanti veriyorum kaldıki opelin calıbra turboları eğer rezil araba yada motorsa snn daha çok öğrenmen gereken şey var ve bu arada dünyadaki sayılı motorlardandır ve bir efsanedir sfı ve let amannn derim ben sakın
SİZE GELİNCE GT Lİ ARKADAŞIM
turbo aracınıza uygulanır ve mükemmel performanslar elde edersiniz ayrıca hiç bi sorunda olmaz
saygılar

Her 4x4'ü arazi aracı gibi düşünme.Mitsubishi Evo, Impreza STI gibi araçlar da 4x4'tür.Bu da tabi yol tutuş açısından önemli bir avantaj.

Vectra A 4x4 Turbo 0-100 kmh 6.8sn
Calibra 4x4 Turbo 0-60 mph 6.2sn

Şanzımanı 4x4'e çevirmeden C20LET çakan çok var, illa 4x4 olacak diye bir şart yok...
şanzuman F18/F20 dir gt ler f18 kullanır ve kesin kıracaktır f20 daha geçte olsa oda kıracaktır f28 takmanız şarttır hele bide getrag sa yemede yanında yat :)
skeye dediği gibi 4 çeker olması şart diil f 28 her 2 şekilde tadilatla uygulanır
saygılar

Son düzenleme:

c20 let calıbra 4*4 6.2 sny de 0/100 km ulaşır fakat yapacağın modifikasyona göre bu düşer
bende yaza doğru bi vectra gt alıp turbo yapmayı düşünmüyo değilim nedeni basit vectra a gt 4 tane eskittim yol tutuşu astra gsi den çok daha iyi olduğu için
helekiii 93 model ise offf derim ben (şanzuman farkı )

Son düzenleme:
lexmaul emme manifoldu 1500 forget 1300 port polısh 500 contalar 150 kollar 750 chıp 250 bujıler kablolar regulatör enjektörler 1200 işçilik ve eksoz kiti heders büyük 1500 de onlar :):):):) nerde sen turboya geç daha iyi bu işlemlerle alacvağın 200 ps turboda 1500 daha harca en az 270/310 arası net alırsın atmosferik değmez ha bu arada rektifiyeside hariç nerde 1000 ytl civarı ?
1 chıple 35 ps aldım diyen arkadaşlarıda çok gördüm ben arkadan eksoz gazıyla akraba olan hemde std arabaların egsoz gazları ile bu öle basit diil işte ben sizi eleştirmek yada rencide etmek için yazmıyorum ben 20 senemi verdim bu işlere fakat çok ama çok basit işlermiş gibi yazdığınızda inanın sinirim kabarıyo :) hattaa tepeye vuruyo hesap kitap işi yapmadanda modifiye yapılmaz sonra bunları takıpta yürümeyen yada yürütülemeyen çok araba gördüm ben paralar ise çöpe yazık diimi hem parayan hem markamıza yok öle opeli yaptınmı iddialı yapıcan ki başka markalar sana kafa tutamayacak sonrada başka sitelerde at keseden coşamayacaklar c20 xe efsanesi başka bi dünyadır o torku tatmayan o ivmelenmeyi yaşamayan bilmez bilmeyende ilk c20xe kalkışında yalan olur gider :) c 20 leti hiç karıştırmıyorum bile bu işe ben bunları yazıyorum nedeni ise belkide bu formda türkiyede ilk sıfır astra gsi yi alan daha 17 km de iken 245 yapıştıran astra kullanıcısı olarak

Son düzenleme:
Geri