Vites Gecişlerim Sert Yardım..

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan srdr90
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

srdr90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arbayı ilk çalıştırdığımda 1. vitese takarken zor geciyor sonraki vites geçişlerim 2. 3. viteslerim biraz daha yumuşak 4.5.6. onlara göre biraz daha ii ama vites geçişlerini yumuşak değilde hissedebiliyorum nedeni nedir baskı balatayı yeni değiştirmeme rağmen bu problemi yaşıyorum yardımcı olabilirmisiniz ne yapmam gereklidir...

aynı sorun bendede var ve baskı balata değişimi sonrası yaşanmaya başladı... servis baskı balatada sorun yok volanttan diyor. sizde bir gösterin bence. bakalım size ne diyecekler.

Bnm Gedizlerde Calısan Arkadasım Var Valont Bu Araclarda Değişmesede oluyormus Volant Dediğimiz Parca Baskı Balata Ve Volant + İşcilik 1200 tl Falan geliyodu

özellikle havalar soğudu bende de sanki sertleşti gibi geldi... sabahları -10c'de bende yaşıyorum... özellikle dur kalk yaparken 1'e geçirmek zor oluyor tam durup sertçe çekince geçiyor... 10 dk sonra araç ısınınca yumuşuyor...

1. vitese geçirmede zorlanıyorsanız debriyaj tazeleyin veya 3 e atın sonra 1 e atın göreceksiniz rahat geçecek

Opellerin vitesleri kemikli tabir edilir. Yani hepsinin geçişleri biraz zordur. Ayrıca ilk çalıştırmada şanzuman yağı soğuktur ve daha koyudur. Isındıkça akışkanlığı artar ve vites geçişlerinde rahatlama olur.

şanzıman yağınızı yenileyebilirsiniz.içinden çıkan metal parçalarını görünce hayrete düşeceksiniz.birde vites körüğünü çıkarıp wd40 ile yağlayabilirsiniz.

arkadaşlar 2012 opel corsam var 1.ve 2.viteslerde geçiş sıkıntısı yaşıyorum klasik çok sorulan bi soru galiba ama neden olur?servis garanti dahilinde bakar dimi ne yapmalıyım?

Servis garanti dahilinde bakabilir, kullanıcı hatasına sokabilir de inceleme sonucuna bağlı.

Vites zor geçiyorsa, Vectra B de kol ayarı vardı, Astra H durumunu bilemiyorum. Volant sorunu olabilir lakin, her viteste çok ince hisettirir. Bilye olsa gene her viteste hissetirmesi lazım. Hidroliğe bakın önce tam mı, ben olsam değişirim hidroliği 2007 modelde. Şanzuman yağını da ben olsam gene değişirim, ondan sonra pahalı işlemlere geçerdim.Hem araç bakımlı olmuş olur en kötü.

Geri