xenon far taktırdım.Lambalarım patlıyor...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan drserkan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

drserkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle selamlar.Arabam Astra HB CDTİ daha alalı 1 ay olmadı.Arabayı teslim almadan öncede xenon far taktırdım.20 gündür felan bir sıkıntı yoktu.Ama 3 gün önce önce sol sinyal lambası için bilgi ekranında bir uyarı belirdi.Baktım ki sinyal yanmıyor.Servise götürdüm lambasının patladığını söylediler:(Neden olabileceğini sordum girdiğim çukurların patlatabileceğini belirttiler.Lambasının garanti kapsamına girmediğini ve 20tl karşılığında değişilebileceğini söylediler.Tamam dedim değiştiler.Bugünde sabah arabama bindim herşey yolundaydı.İşlerimi hallettim geldim.Akşam tekrar arabayı almam gerekiyordu.Baktım ki bu seferde sağ ön kısa far kontrol uyarısı verdi.Ve xenon yanmıyordu.Şimdi sizlere sormak istediğim acaba bütün bunlar birer tesadüf mü:confused: yoksa xenon takılırken işçilikte bir hata mı oldu:confused:Gerçekten girdiğim çukurlar bunda etkili olabilir mi:confused:Birde xenon garantili demişlerdi.Bu xenon lambaları garantiden yapılır mı?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.Saygılar...

Her çukur da lambalar patlayacak kadar hassas olacağını düşünmüyorum.Tahminimce montaj sırasında yaşanan işçilik hatası yüzünden bu problemle karşılaşıyorsunuz.Patlayan lambanın tamiri olmaz.Yenisi ile değişimi mümkündür.

Her çukur da lambalar patlayacak kadar hassas olacağını düşünmüyorum.Tahminimce montaj sırasında yaşanan işçilik hatası yüzünden bu problemle karşılaşıyorsunuz.Patlayan lambanın tamiri olmaz.Yenisi ile değişimi mümkündür.

Evet Harun kardeş tamir değil zaten dediğim.Garanti kapsamına girmez demeleri benim tuhafıma gitti.Sonuçta 1ay bile olmamış arabamı alalı.böyle bir sıkıntı çıkıyor.Ama diyorlar ki lambadır bu patlar.Bu ilk arabam değil ki.Aynı yollarda diğer araçlarımıda kullandım.Seninde dediğin gibi bu çukur işi değil...

sinyal lambasının patlamasıyla xenonun alakası yoktur bence; far ampülünün patlama sebebi ise balastlar ya da tesisattaki herhangibir hata olabilir;bu arada takılan kit de kalitesiz olabilir...

bir yerde okumuştum,sizin gibi sıfır araç alan bir arkadaş xenonda taktırmıştı ama servis bosch taktık demelerine rağmen çin malı xenon takmışlardı.oda çok şikayetçiydi.ayrıntılı bi biçimde kontrol edin isterseniz.

sinyal lambasının patlamasıyla xenonun alakası yoktur bence; far ampülünün patlama sebebi ise balastlar ya da tesisattaki herhangibir hata olabilir;bu arada takılan kit de kalitesiz olabilir...

halil bey takılan kit cyclone h7 8000k xenon araştırdığımda iyi bir marka olduğunu anlamıştım.En azından tavsiye ediliyordu.Size sorayım belki fikriniz vardır.Şimdi bu xenon far da sinyal gibi gitti büyük ihtimalle daha servise götüremedim kapalı olduğu iiçin bugün.Sizce bununda parasını sinyalde olduğu gibi alırlar mı?yoksa bu garantiye girer mi?

bir yerde okumuştum,sizin gibi sıfır araç alan bir arkadaş xenonda taktırmıştı ama servis bosch taktık demelerine rağmen çin malı xenon takmışlardı.oda çok şikayetçiydi.ayrıntılı bi biçimde kontrol edin isterseniz.

Evet onu bende okudum insignia araba alıyor.Xenon bosch diye takılıyor ancak çin çıkıyor.Şikayetvar.com da okumuştum.2gündür okumadığım yer kalmadı:)Ama benimkini gözümün önünde taktılar kutusu felan herşeyi bende...

halil bey takılan kit cyclone h7 8000k xenon araştırdığımda iyi bir marka olduğunu anlamıştım.En azından tavsiye ediliyordu.Size sorayım belki fikriniz vardır.Şimdi bu xenon far da sinyal gibi gitti büyük ihtimalle daha servise götüremedim kapalı olduğu iiçin bugün.Sizce bununda parasını sinyalde olduğu gibi alırlar mı?yoksa bu garantiye girer mi?

eğer sorun tespit edilirse ve hata kitten yada işçilikten kaynaklanıyorsa garantiye girer bence ama yine çukurdan olmuş derlerse sokmazlar garantiye; biraz sert davranın serviste, sürekli ampül patlatıyor falan diyin bence faydası olur...

eğer sorun tespit edilirse ve hata kitten yada işçilikten kaynaklanıyorsa garantiye girer bence ama yine çukurdan olmuş derlerse sokmazlar garantiye; biraz sert davranın serviste, sürekli ampül patlatıyor falan diyin bence faydası olur...

Valla Halil bey bende tam sizin dediğiniz gibi yapmayı düşünüyorum.Bu servislerde biraz yumuşak yüzlü oldun mu?Hemen diretiyorlar.Ve ekliyorlar istersen sanayiye git ama zaten orda bu parçayı bulamazsın.Var mı böyle birşey yaa.Düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkürler...

Xenon kitten kaynaklanan elektriksel bir arıza olarak düşünüyorum abicim sen servise gittiğinde olmazsa söktürecem fln diye sert çıkış olmadı o xenon kiti hangi markaysa müşteri yetkililerini ara.

Geri