xenon yedek ampül hakkında

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan grycnk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

grycnk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar herkese iyi akşamlar diliyorum.şimdi şöyle bir sorum olacak.ben aracımı ikinci el aldım ve üzerinde xenonlar takılıydı.aracım 2010 opel corsa 111. yıl serisi.şimdi yedek ampül almak istiyorum.opel corsa'nın kısalar h7 konseptinde.bi de orijinal xenonların girişi ds2 imiş. ben şimdi yedek ampül alırken hangi girişe dikkat edeceğim.h7 mi alacağım acaba?yoksa ds2 mi? bana kalırsa h7 alacağım ama yanlış yapmamak adına sizlere de danışmak istedim..yardımcı olursanız sevinirim.herkese tekrardan hayırlı akşamlar.

Corsa modelinin orijinal donanımında xenon far yoktur. Ampulleriniz H7 halojen tipte olmalı.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Corsa modelinin orijinal donanımında xenon far yoktur. Ampulleriniz H7 halojen tipte olmalı.

zaten üzerinde zenan takılı gelmiş.arkadaş yedek olarak soruyor.
Siz aracın üzerindeki ampulleri gösterip o şekilde alın.aksi halde duyları tutmaz.

xenon kullanan arkadaşlar bilirler belki.biliyorsunuz opellerde farların ampülünü değiştirmek için tamponu biraz öne çekmek gerekiyor. xenon kit takılınca h7 ye uygun takılıyor diye biliyorum ama orijinali ise ds2 soketlidir. burdan cevap alamazsam kitleri bi xenon takan yere göstermem gerekecek heralde...

orjinallerde anlattığınız gibi ama sonradan takılanları bilmiyorum

bende diyorum ki Corsa D'nin hiç bir donanım seviyesinde xenon far sistemi yok.D2S falanda yok yani CORSA D'de.Şu an kullandığınız xenonlar çakma tabir edebileceğimiz karşıdaki sürücüleri rahatsız eden uzakdoğu ampüller.Bunların yerine H7 HALOJEN tipte ampül öneriyorum diyorumm :)

Merceksiz xenonsa h7 sonradan takılma çakma sistem.

Geri