Yağ değişim aralığı

efe topdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar opel yetkili servisinde aracımın yağını değiştirdim.5 litre yağ koydular ve 15.000 km sonra değiştirmem gerektiğini söylediler, bana bu km çok abartılı geldi kaç km aralıkla yağ değiştirmeliyiz.

valla biz yıllardır yapmiyoruz. hep ekliyoruz. bayagidir yag filitreside degismedi. hiç hoşnut degilim aslında bu durumdan. hep servise gidince yagi unutuyorum..

bende şunu sorayim. castrol 10 40 yag kullaniyorum. yag degisminde de kendi yagimi koymaliyim degil mi?

10 bin km de değiştirmek en mantıklısı bence. Ama servisler hep 15 binde değiştiryor dediğin gibi.

yağ 10000 km de değişir.10 40 dır astra g için. aslında bir araç için en önemli bakım yağ değişimidir. bu ilgisizlik ilginç yaanii.........

yag degisimi maliyeti ne oluyor? ortalama fiyatlar nedir. özel servise giderim zaten..
yag bakımı konusunda ilgisiz degilim tabikide. ama uzun süre oldu yag filitresi degismedigi.

opellerın hepsı 10-40 sentetık benım kadette oyle 10,000 cıvarı deyısıır gectıgıde olmustur zararı olmadı servıs haklı dıye dusunuyorum

yağ değişiminde ben servisten yana değilim... sadece yağ değişimi yapan yerler var.. oralar daha uygun bence.... filtrelerle beraber ortalama 120 lira... sevislerde daha yüksek ama..... ben castrole gidiyorum... çokda memnunum....

yagı 2 ay kadar once aldım. keşke direk degisime gitseydim. simdi yagi kullandım biraz. yetmicektir degisime. bosu bosuna masraf oldu.. hemde ücetsiz degisimdi..

sadece filitre kaliyodu geriye..

tabi şöyle bir durumda var. opeller yağ yaktığı için arada bir yağ eklemek gerekiyor. 1-2 lt yağ yiyor araba... ama filtreler noktasında 10000 de bir değişmek gerek

Geri