yağ konusunda bir soru castrol edge ve mobil 1 opel uyumluluk

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan efeccan1
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

efeccan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar selamlar aracımda gm marka yağ var çok güvenemiyorum bu yağa 5 bin km gibi değiştiricem 7500 leri beklemicem. aracıma mobil 1 10w40 koyucaktım ki yani şu ürün: http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/481/Mobil-10w40-Motor-Yagi-4-Lt

castrolun edge serisinden uygun fiyatlı bir ürün buldum biliyorsunuz edge en iyi seri. fakat yağ 5240 benim aracımda daha önce 10w 40 gm kullanmıştım bu sefer 5w40 kullansak bir sorun olurmu? çok fark oldugunu sanmıyorum aralarında. size de sormak istedim 5w49 kullansam bir fark olurmu?

almayı dusundugum urun bu : http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/297/Castrol-Edge-5W-40-Motor-Yagi-4-Lt

birde mobilin 5w40 ürünü var oda tam sentetik castrol edge gibi ama castrol edge daha iyi diye duydum.

sizde fikir verirseniz memnun olurum. aracım corsa b GSİ 1998' 1.6 ecotec motor 106 HP. 125 bin km.

Motor yağı konusu daha önce cok tartışıldı. Sitede güzel bir arama yaparsan çok faydalı bilgiler bulabileceğine inanıyorum..

10/40 motor yağının o kılometredekı araca pek uycagını sanmıyorum ama ustalar daha iyi yanıt vereceklerdir..

önümüz kış 5 30 mobil tam sentetik kullanabilirsin

castrol bp fabrikalarında üretilmektedir geçen öğrendim çok şaşırdım ondan sonra soğudum mobil kullanıyorum çok memnunum

castrol çeşitli firmalara yaptıryor yağları dolumu dahi gebzede yapılıyor mobil den şaşma derim

Benim önerim Bp den veya Shell den yana olur. Satın alma olayına gelince fiyatları bence çokta uygun değil. Bu ürünleri alırken birde kargo parası vereceksin sonrada değişim için biraz vereceksin onun yerine benim tavsiyem 6.sanayide başkent oto var. Fiyatları uygundur ve ücretsiz deiğim yapar. Yağ filtresini falan da değiştirir bence orada yaptır gitsin.

Ahmet Altınçubuk

Dünyada mobil 1 kendini kanıtlamış bir yağdır. castrol ve diğer yağlarla mukayese etmeyin diyor kime sorsam.

ustalar cevaplar için sağolun peki mobil 1 alıcam tamam ancak corsa b gsi a 10w40 mı 5w 40 mı daha iyi olur 5w40 ta tam sentetik seçeneği var ama 10w40 ta yok.

5w40 düşünürsem aracıma uyumsuzluk olmaz değilmi ? şu an 10w40var araçta 5w40 10240 tan çok farklı bir yağ değildir ?

Geri