Yağ soğutucu patlarsa

Matikmate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Okullar tatil olduktan sonra 1400 km yaptım memlekete geldim bir hafta sonra araç tekledi bir kaç kere güçten düştü sanayiye gittim bilgisayarda benzin pompası dedi ve gaz hava yapmış olabilir benzin bayağı vardı biraz kullan gel dedi. Tesadüfen su kapağını açınca kahverengi Palçık dışarı çıktı araçın yağ soğutucusu patlamış mag marka yağ soğutucu koyduk içini musluk suyu ile temizledik 3 günde bir gel dedi temizlik hala bitmedi en son bu gün resimde gördüğünüz katkıyı ekledik yarin son temizlik yapılıp antifrizi koyulacak bu arada gaz frene basınca termostat arızası kodu var heralde yağ kaçmış işçilik dahil 960 tl ye patladı inş yarın sonucu alırız. Çok değerli bir abim aracın içinin yağımı mazotla temizleyebilirsiniz dedi. Tavsiye edeyim istedim. Canımı sıkan şey bir başka bir İnsan bu motor iflah olmaz can yakar dedi gerçekliği var mı?
39442ec48132e4f4e036b9f10e3c2ebb.jpg

IMG_1781.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
üstadım öyle iflah olmaz olayı yok tamirci aracı size bırakmaması lazım sonrasında özel yağ çözücü radyatör katkıları var bir kaç defa temizlenir 2 3 sürebilir sonrasında antifiriz eklenir devam edilir sadece 1 2 defa antifiri kısa sürede değişirsin eğer ki üzerin e çok gitmediysen sıkıntı olmaz çok gittiysen motor farklı çalışır bilirsin kaliteli yağ koy sorun vermez

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Kaan hocamın söylediği gibi herşey sorunsuz olacaktır. Yağ soğutucu patladı diye motor düzen tutmaz diyecek olursak piyasa yalan olmuş demektir :)

• Beğen
Tepkiler: kaanelo ve Kaan.

asyagrafik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağı ne kadarsüre ile bilmeden su ile kullandığınız ile alakalı bir durum bu bence.

Matikmate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilmiyorum ama araştırmalarım yap soğutucu patlamadan önce aracı çalıştırdıktan sonra su şırıltı oluyor. Aracın gidişinde herhangi bir sıkıntı yok arkadaş eski Opel motor iyi idi yeniler 2013 modellerde sıkıntılı dedi o yüzden gerçekliği var mıdır diye sorayım istedim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
yok üstadım motorunuzda sıkıntı yoktur zaten 1 arıza ile kalmaz 15 20 tane arıza kodu cıkar orada termostat yağ aldığından söküp temizleyip deneyebilrisiniz

Matikmate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ soğutucu (mag markaydı galiba )değiştikten sonra 1 kez radyatör temizleme 4 kezde temizledik bir kere kırmızı sonra kırmızı sıkıntı olur diye boşalttıktan sonra yeşil petrol Ofisi antifrizi koyduk bugün baktım resimdeki gibi olmuş ve termostatda bozuldu açık kalmış sanırım yolda giderken motor ısısı 80 e düşüyor bu arada yağda su yok tekrar yağ soğutucu patlar mı yoksa sistemdeki yağlar mıdır? Pazartesi tekrar bakacağız
fe0209d165eaf581b52a6d78b81c210d.jpg

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Yağ soğutucu (mag markaydı galiba )değiştikten sonra 1 kez radyatör temizleme 4 kezde temizledik bir kere kırmızı sonra kırmızı sıkıntı olur diye boşalttıktan sonra yeşil petrol Ofisi antifrizi koyduk bugün baktım resimdeki gibi olmuş ve termostatda bozuldu açık kalmış sanırım yolda giderken motor ısısı 80 e düşüyor bu arada yağda su yok tekrar yağ soğutucu patlar mı yoksa sistemdeki yağlar mıdır? Pazartesi tekrar bakacağız
fe0209d165eaf581b52a6d78b81c210d.jpg

Yağ soğutucusu arızası ile ilgili konu açmıştım. Öyle 3 kez gel gitli bir şey olmadı benim. 1 günde tüm işlemler yapıldı. 1 yıl oldu en son yakın zamanda yine baktım yedek su deposuna yağ vs görmedim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
sistem tam temizlenir ona göre verilir müşteriye gerekirse verilmez sonrasında yeşil mavi antifiriz bizim araçlara koyulmaz kırmızı dışında koymayın blok yapısı ve parçaları aşındırır internet üzerinden araştırabilirsinizde üstadım bu antifirizlerin rengi içindeki kimyasallara göre kullanım alanlarına göre değişiyor

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
@kannn hemşehrim doğru söylüyor orijinal GM antifriz kırmızı koyuluyor.