Yakıt Deposundan Gelen Dalge Sesi?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan radef
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

radef

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Geçen hafta aldığım aracımı dün akşama kadar yarım depo alTı,hatta çeyrek depoda kullandım .Aksam mazot aldım ve depo fule yaklası,biraz ani fren yaptıgımda depodan yakıtın sallantı sesi geliyor. ;Bu ses normal mi?Yoksa cittiye almamalımıyım, kronik mi? Depoyu yarım depo altı tutmak dışında bir çözümü var mı?

Ses gelir normal hatta aracın ağırlıyla orantılı bir sıvı yük taşısanız o dalgalanmayı sürüşte bile hissedersiniz. Bu yazdığımı tanker izleme yada sürme imkanınız olursa daha net anlarsınız :)

Eski aracımda boyle bişey yoktu,bu arac dısında daha oncede denk gelmedim, gerçi bu araç çok sessiz sanırım ondan farkediliyor.

Eski aracımda boyle bişey yoktu,bu arac dısında daha oncede denk gelmedim, gerçi bu araç çok sessiz sanırım ondan farkediliyor.
Yalıtım ve depoyla alakalı bir durum bazı depoyalarda çıkıntılar yada odalar olur o ses yapmasını ve çalkantı yapmasını azaltır koltuk altı yalıtım belki astrada olmaya bilir buda sesi duymanıza sebeb olur. Koltuk altında olduğunu tahmin ediyorum deponuzun eğer çok rahatsız ediyorsa firex süngerler var onlardan koltuğun altını söküp koltuk altına serip kullanabilirsiniz bu süngerler yanmaz malzemedir.

• Beğen
Tepkiler: radef
5 yıl kullanınca insan alışıyor. Lıkır lıkır o sesi duymayınca rahatsız oluyorum, acaba depo dolmadı mı diye😀

• Beğen
Tepkiler: Murat
Malesef ki depo içinde dalga kırıcı olmadığı için oluşlan bir problem... Çözümü mümkün değil gibi duruyor.

Astra j kronik hastalıkmış dalga kıran takılınca kesiliyormuş 2 sene önce sormuştum 2bintl istediler bende takdırmadım sorunu her zaman yarım depo alarak çözdüm uzun yolda fullerseniz ses yapmıyor zaten

• Beğen
Tepkiler: radef
Astra j kronik hastalıkmış dalga kıran takılınca kesiliyormuş 2 sene önce sormuştum 2bintl istediler bende takdırmadım sorunu her zaman yarım depo alarak çözdüm uzun yolda fullerseniz ses yapmıyor zaten
Teşekkür ederim.

Geri