Yakıt tüketimi hakkında yardım lütfen.

ankarali179

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyi günler.

2000 model Astra CD Otomatik sahibiyim.Aşırı yakıt tüketiminden dolayı bezmiş durumdayım ne yaptıysam düşüremedim.Aklıma gelmeyen yada yapmam dikkat etmem gereken birşey kaldı mı diye sizlere danışmak istedim.

Sorunum şöyle;
Aracımda atiker fast model sıralı lpg var.
Aracımla ister depoyu boşaltıp 10 liralık gaz alayım ister depoyu fulleyip 100 km gittikden sonra tekrar yakıt alayım yada depo fullken gaz bittikden sonra gittiğim km ye böleyim 39-40 krş arası benzin hariç lpg tüketimim var.

Araç komple bakımlı yağı suyu filtreleri bujileri komple değişti.Bobinden sandım baktırdım birşey çıkmadı.Anormal bir durum da yok gidişinde çekişinde felan.

Yardımlarınızı esirgemeyin lütfen.

Normal bence her konuya yazıyorum özellikle LPG konusuna benim araç 1600 8 V otomatik aynı değerleri benim aracım da yakıyor benim de yapmadığım etmediğim yol yordam kalmadı değişen bir şey olmadı olmuyor gram aşağı inmiyor şu anda Ankara şehir içinde 38-41 kuruş arasında yakıyor.

Nadir abi bir sıradışılık var sizin araçlarda bence çözülmesi gerekiyor. Benim aracım benzini içen bir araç ama 40-50 kuruş yakıyor benzinde, lpg takılmadı zaten hiç. lpg'de bu kadar yüksek tüketim olması hangi araca takarsan tak imkansız :) lpg uygulamalarınızda sıkıntı olabilir mi acaba?

üstad bende de 1.6 comfort otomatik var senin aracın gayet normal yakıyor benimde aynı şekilde litresi 2.85 den 95 liralık gaz ile depom doluyor benimde yaptığım şehir içi 250 km yapacak bişey yok canını sıkma arabadab soğuyorsun sonra

Nadir abi bir sıradışılık var sizin araçlarda bence çözülmesi gerekiyor. Benim aracım benzini içen bir araç ama 40-50 kuruş yakıyor benzinde, lpg takılmadı zaten hiç. lpg'de bu kadar yüksek tüketim olması hangi araca takarsan tak imkansız :) lpg uygulamalarınızda sıkıntı olabilir mi acaba?

Yiğit sorma Ankara içinde gitmediğim LPG ustası kalmadı ama mümkün değil bir gram ya sadece bir gram inmez mi? İnmiyor. Her gittiğim usta aç kaputu ver gazı ver gazı orayı evir burayı çevir sonra kapa tamam. Yada işi olmayan adama denk gelir isen orayı sök burayı tak ver 50-100 TL ama değişen bir şey yok yemin ederim bu LPG sonrasında gaz ayarını filan artık kendim yapıyorum. O kadar yani. Ama dedim gibi düşmüyor düşeceğini de sanmam zaten süresi var aracın süre bitiminde anında kıçına vuracağım tekmeyi ve direk benzinli araç ve daha da LPG yanına varırsam bende adam değilim. İsterse 11 litre yaksın. Hiç önemli değil bu LPG harcadım zamana paraya değerse adam değilim.

üstad bende de 1.6 comfort otomatik var senin aracın gayet normal yakıyor benimde aynı şekilde litresi 2.85 den 95 liralık gaz ile depom doluyor benimde yaptığım şehir içi 250 km yapacak bişey yok canını sıkma arabadab soğuyorsun sonra

Aynen Can bir km dahi fark etmiyor o değerlerde her zaman. Değişmiyor. Yazın biraz fark var oda havaların sıcak olmasından.

Ben arabamı seviyorum, 2000 cc araba şehir içinde 45-50 kuruş arası benzin yakıyor :) Arkadaşlar o kadar ince hesaplar yapmayın. Şehir içi yakıt tüketimi çok değişkendir. Devamlı yapılan dur kalklar, yoğun trafik, soğuk iklim, yol durumu, gidilen mesafe ...... gibi bir çok etken arabanın yakıtını doğrudan etkiler. Bu konuda basit bir örnek vereyim Benim Ankara'da 100 km de 15 litre yakan aracım İzmir'de 10 litre civarında yakıt tüketiyor. Aynı araba, aynı sürücü. Tek fark daha rahat bir trafik, daha sıcak bir hava, daha az dur/kalk, daha uzun gidilen mesafe.

Ben arabamı seviyorum, 2000 cc araba şehir içinde 45-50 kuruş arası benzin yakıyor :) Arkadaşlar o kadar ince hesaplar yapmayın. Şehir içi yakıt tüketimi çok değişkendir. Devamlı yapılan dur kalklar, yoğun trafik, soğuk iklim, yol durumu, gidilen mesafe ...... gibi bir çok etken arabanın yakıtını doğrudan etkiler. Bu konuda basit bir örnek vereyim Benim Ankara'da 100 km de 15 litre yakan aracım İzmir'de 10 litre civarında yakıt tüketiyor. Aynı araba, aynı sürücü. Tek fark daha rahat bir trafik, daha sıcak bir hava, daha az dur/kalk, daha uzun gidilen mesafe.

Önceleri çok fazla dert ediyordum yani şimdi arkadaşların değerlerini görünce ulan niye benim araç bu kadar çok yakıyor diye ama artık iplemiyorum LPG benzine göre evet biraz da olsa ekonomi sağlıyor benim aracım da %30 kadar. Ama eğer ki bu %30 ekonomi sağlayacağını ilk başta bilse idim hayatta LPG takdırmazdım. Ama artık yapacak bir şey yok öyle yada böyle devam edeceğiz. Ama bundan sonra tövbe alırım benzini paşa paşa binerim aracıma hiçte başım ağrımız.

Benzinli araç kullanmanın havası da bir başka oluyor taaaaaa litresi 5 liraya benzin alana kadar :maden:

Benzinli araç kullanmanın havası da bir başka oluyor taaaaaa litresi 5 liraya benzin alana kadar :maden:

Abi ne olursa olsun. Harbiden benzinle araç kullanmak bam başka bir şey. Geçen c.tesi günü Kayaş a gittim gelirken keçikıran rampasında benzine aldım araba resmen rampa yukarı tırmalanıp çıkıyor. Anında fark ediyorsun çekişini hızını sesini. Bam başka bir duygu yaw. Özlemişim yeminle. :D

Geri