Yakıt Tüketimim nasıl sizce?

ahmetismet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.

Haziranın 10nun da beyaz renk 1.4 turbo Active Select Astra aldım. Arabamdan memnunum şuan da ancak yakıt konusunda birkaç sorum olacak.

Aracım şuanda 1850km de. Kırşehir-Ankara-Zonguldak arası karışık kullandım, ortalamam ilk başlarda 9.1 iken şuan da 8.1 lt gösteriyor. 130 u bile çok nadir geçerim, uzun yolda da 110'a sabitlerim hız sabitleyiciyi, ş.içinde de kalkışlar dışında agresif kullanmam. Araba zaten otomatik, devir ayarlama gibi bir olay zaten yok çok zorlanmadığı sürece vites D'de kullanırım hep.

Acaba km arttıkça bu ortalama düşecek mi? Yok sa ben mi yanlış kullanıyorum bu otomatik vitesi? Dikkat etmem gereken birşey var mı?

Ynt: Yakıt Tüketimim nasıl sizce?

7.5  7.4 GİBİ OLUR İLERDE şUAN BİRAZ FAZLA GİBİ

Gayet normal bence keyiflice bin hiç düşünme değerleri. Kafaya takarsan zaten değerler yükseliyor.

Km yaptıkça bir miktar daha düşecektir.Ancak çokta fazla düşmesini beklemeyin.Çünkü otomatik modeller manuellere göre 1,5 litre civarı fazla yakar.

benim aracımda otomatik 4000 km civarında 7 ila 7.5 arasında yakıt tüketimi var. ama otomatik can dır senin değerlerde iyi.

Arkadaşlar aracım şuanda 4000 ne geldi. ş.içi ş.dışı ortalamam 6.8-7.
konyadan ankara gölbaşı cc ile 90km hız ile 5.1 yaktı.

ahmetismet link' Alıntı:

Daha ne olsun. Otomatik vites 1.4 için gayet normal rakamlar. Benim manuel ortalamam 6.5

ahmetismet link' Alıntı:

Değerler gercekten çok iyi AS şanzuman uzun yolda ve çok yoğun trafiğin olmadığı yollarda düşük tüketim değerleri yakalayabiliyor ama ayağınızın ayarını biraz kaçırınca yada istanbul gibi 10 km yolu 2.5 - 3 saate gidince sonuç 10Lve üstü :)

Geri