Yapay Benzin İlginç...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan cihanbey
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

cihanbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar nette dolaşırken rastladım arattırdım ama bulamadım eğerki verildiyse özür dilerim

Dünyayı sarsacak buluş: Yapay Benzin!

Yaklaşık 3 ila 5 yıl arasında piyasaya sürüleceği açıklanan ürünün içinde çevreye zarar veren karbon gazının bulunmadığı, bu sayede sera gazı emisyonunun engellenmesine yardımcı olacağı kaydedildi. Bilim adamları yapay petrolü üretmek için hidrojeni küçük hava kabarcıklarının içine hapsederek sıvı gibi akmasını ve pompalanabilmesini sağladı.

Araştırmayı yürüten uzmanlardan Stephen Volker, “Yarattığımız mikro kabarcıklar sayesinde normal petrol ile çalışan otomobillerin depolarında hiçbir değişiklik yapılmadan bu yapay petrolü kullanabilmesini sağlıyoruz” dedi. Testlerine devam edilen yapay petrolü üreten ekipte yer alan Prof. Stephen Bennington, “Hidrojen petrolden 3 kat daha fazla enerji üretiyor. Yakıldığında ise zararlı gazlar yerine suya dönüşüyor” dedi. Araçların bir depo yapay petrolle 500 ila 650 kilometre gidebildiği ifade edildi. Yapay petrolün litresi ise 50 kuruş.

fft16_mf1119391.Jpeg

benzin zaten 1 lira vergisiyle 4 tl
pek birşey değişmez yormasınlar kendilerini

zaten yosundan yapay benzin üretiliyor ama yeterli üretim potansiyeli olmadığı için satışa çıkarmıyorlar.. ben bu benzin furyasının böyle sürüceğini sanmıyorum belli bir noktaya kadar çıkıcak zirve yapıcak sonra bir andada deli gibi düşücek benim fikrim.. çünkü doğanın kanunudur zirve yapan her şey dibe vurmak zorundadır :D

İnanın Dünyanın en pahalı yapay benzini olacaktır, onun için fazla sevinmeyin.

aslında oda yanlış bir bilgi eğerki benzinin girdi fiyatı sabit olursa yani şu anki gibi dalgalı bir inip bir çıkan türde olmassa ve hatta bu yapay benziini her ülke kendi imkanlarında üretirse gene devlet %400 vergide koysa bu günkü fiyatlarında olmaz gene bir 3-4 yıl öncesinin fiyatlarında olur yani 2 tl civarı olur gene

petrolcüler bunu sürdürürmü piyasa arkadaşlar saçmalık başka bişey değil

Geri