yardım bekliorum lütfen

ciritbeyi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar. 1996 vectra 2.0 gls aracım var(atiker ilk çıkan sıralı sistem takılı)232.000 km de . 2000 motor araba vergisi ödüyorum ancak rampada aracıma güvenip sollama yapamıyorum resmen yığılıyor gaz yemiyor. benzinde de çok iyi sayılmaz ama lpg den daha iyi. işte o anda arabayı sağa çekip benzin döküp yakmak istiyorum. lütfen yardım edin ne yapmam lazım?

Son düzenleme:
nasil yani araba gaz yiyorda cekmiyormu yoksa gaz verince bogulma mi oluyor..eger gazi yiyor cekmiyorsa kompresör ölctürmekte yarar var..

bu lpg de olan bir şikayet aslında kullanlara sordum gaza kademeli basmak lazım ani kalkış ya da ani sollamada motorun boğulması söz konusu olabiliyormuş ben çok düşündüm tüp taktırıp taktırmamayı ama benzin fiyatı ne olursa olsun taktırmam kimileri de benzinden daha iyi performans aldığını iddia ediyor ki bu bana göre tamamen yalan ben böyle düşünüyorum bkacak olursanız bu lpg sene bilmem kaç var mıydı? benzin vardı bir de mazot o yüzden de lip litre fiyatı çoğu insana cazip geliyor.... neyse bu konuda çok yazacak şey var da yazmıyorum

Bujilerini yeniledin mi_? Hava filtresi temiz mi_? Gaz pedalın sorunsuz mu_? Bi çok sebebi var bunun.

lpg ustasına gittim, enjektörlere baktı temizledi okey dedi. bujileri yeniledim, yağ + yağ filtresi + hava filtresi yeni değiştirdim. motor sılk yağ katkısı aldım netten onu ekledim. ancak arabam hala çekmiyor. yokuşta gaz veriyorum araba bağırıyor ancak gitmiyor. ben karamanda oturuyorum burda opelden anlayan yok ancak konyada bana tavsiye edebileceğiniz bir yer varsa oraya gidebilirim. arkadaşlar yardımınızı bekliorum gerçekten

ekzoz sisteminde bir sıkışma olabilir eger motorda bir sorun yoksa. susturucuları kontrol ettirin. eger tıkanmıs ise arac bagırır ama gitmez dediğiniz gibi....

evet egzos patlamış galiba ama egzos çekişi etkilermi? egzosu değiştirince çekiş artarsa hemen değiştircem. gerçekten bıktım artık.

egzoz sistemi tıkalıysa araba gitmez, çekişten düşer... iyi bir egzoz ustasına götürün bir baksın öncelikle... performansa etkisi olmasa millet headers takıp boru çaplarını artırmaz... ;) yada spor susturucular kullanamz... herşey motordan atılan havanın tahliyesini kolaylaştırmak için. ve bunu yaparken sesi azaltmak için ;)

Geri