Yardım!!teleflex gfı& lpg geçme sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan 06kpr19
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

06kpr19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iyi akşamlar;
arkadaslar aracım 2004 model astra g hb.160.000 km de.
Aracıma 2010 yılında gfı marka harika bir lpg kıt takılmış.
Aracın çekişinde herhangi bir problem yok.
Ama aracın sorunu;
konyada şu gunlerde sabah saat 8 civarlarında sıcaklık 3-7 derece aralığında.aracımı çalıştırdıktan yaklaşık 3 km sonra arac lpg ye geciyor.
Gecen sene aracın fıltre bakımını servısınde yaptırdım.aracın ayarlarında anormallık olmadıgını soyledıler.
Sizce sorun nedir ne yapmam gerekıyor.
Teşekkürler

LPG sistemleri aracın motoru belli bir miktar ısınmadan lpg sistemine geçmez eğer fazla beklediğini düşünüyorsanız LPGnin ayarını kontrol ettirebilirsiniz onda sorun çıkmazsa aracınızdaki termostat ve müşürü kontrol ettirebilirsiniz

Bu kadar gec geçmesi sorun ama değilmi.gfı nın bır ozelıgı oldugunu dusunmuyorum. Aracım aylık 1100 km sehır ıcı km yapıyor ve ben aylık 75 tl benzın harcıyorum bu sekılde.
Sımdı ayar yaptıracam lpg ye burdakı servısede guvenmıyorum.yapacam dıyıp bozmasından korkuyorum.
Cunku lpg de kusursuz calışıyor araba.
Termostatda sorunu ılla sokturup mu bakmaları lazım yoksa anlamanın bır yolu varmı

kesinlikle termostat ile alakalı değil. termostat arızasında araç slindirlerden birini iptal eder. ve gaza geçtikten sonra 3-5 km sonra aracı tekletir. termostat arızasından dolayı depodan eksi(-) olarak gelen gaz ısınamaz ve yanmaz. ayrıca termostat arızasında aracın kaloriferide yeterli şekilde ısıtmaz ılık ya da soğuk üfler.
benzer arıza benim aracımda da oldu ( 2008 vectra c) lovato lpg ile araç kış günlerinde 3-4 km sonra lpg ye geçiyor. götürdüm bilgisayardan ayarı yapıldı motor sıcaklığı 25' dereceye ayarlıymış 20 dereceye düşürdü. sıkıntı yok şimdi.
ufak bir bilgisayar ayarından sonra normale dönecektir.
umarım yardımcı olabilmişimdir.
saygılar.

kesinlikle termostat ile alakalı değil. Termostat arızasında araç slindirlerden birini iptal eder. Ve gaza geçtikten sonra 3-5 km sonra aracı tekletir. Termostat arızasından dolayı depodan eksi(-) olarak gelen gaz ısınamaz ve yanmaz. Ayrıca termostat arızasında aracın kaloriferide yeterli şekilde ısıtmaz ılık ya da soğuk üfler.
Benzer arıza benim aracımda da oldu ( 2008 vectra c) lovato lpg ile araç kış günlerinde 3-4 km sonra lpg ye geçiyor. Götürdüm bilgisayardan ayarı yapıldı motor sıcaklığı 25' dereceye ayarlıymış 20 dereceye düşürdü. Sıkıntı yok şimdi.
Ufak bir bilgisayar ayarından sonra normale dönecektir.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Saygılar.

teşekkür ederim.
Dediğin gibi ayar yatırmak gerekiyorsa bu arabanın lpg duzenını bozarmı acaba.bıde gfı ınternet sıtesındede yazıyor sadece montajda ayarlanır bırdaha ayar yapmak gerekmez yapılmamalı denıyor.korkuyorum aslında aylık 40-50 tl fazla para vermeyeyım dıyede ayarın duzenını bozmaktan

teşekkür ederim.
Dediğin gibi ayar yatırmak gerekiyorsa bu arabanın lpg duzenını bozarmı acaba.bıde gfı ınternet sıtesındede yazıyor sadece montajda ayarlanır bırdaha ayar yapmak gerekmez yapılmamalı denıyor.korkuyorum aslında aylık 40-50 tl fazla para vermeyeyım dıyede ayarın duzenını bozmaktan

gfı iyi bir endişe yapma ufak bir ayarla aracın lpg düzeni randımanı bozulmaz merak etme. taktırdığın yerde ya da iyi bir yerde ayarını yaptırırsan sıkıntı olmaz kanısındayım.

Müşteri gaza çabuk geçsin diye talepte bulunmazsa LPG geçme ayarı motor 40 dereceye ulaşinca devreye girecek şekilde yapılır. LPG ayarı yaptirmadan yani yakıt zamanlamalariyla oynatmadan sadece derece değişimi talep edin beş dakikada hallederler. Termostat arızalı olsa sıcaklığı algılama bu sebeple ya lpgye geçmez ya araç çalıştığı gibi lpgye geçer yada motor düzensiz çalışır.
Kışın benim aracımda da LPG ye geçmesi 2-3 km sürüyor. Derece dusurtturmek için gittiğimde ustam, birazda benzinle çalışması iyi bence dusurmeyelim demişti. Bende düşürmedim.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

lpgye gecene kadar kaloriferi acmayın daha cabuk gecer...

sizinde bildiğiniz gibi kullandığınız lpg kiti oldukça kaliteli bir kit..

sıcaklık değerine gelince hiç elletmeyin öyle kalsın derim, ilk çalıştırmada ne kadar benzinle çalışırsa o kadar iyi olur. aylık 75 tl büyük bir meblağ değil gibi gözükmekte. cok cok 50 tl ye düşsün benzin tüketimi , kurcalatmaya değer mi

hocam, bozuk değil bence 3 km hiçbişey havanın soğuk olduğu zamanlarda. sıralı sistem lpg lerde böyledir. araç ısınmadan geçmez. sen lpg yi cihaza bağlatıp lpg beyninin devreye gireceği sıcaklığı biraz daha aşağı çekebilirsin 1 km sonra geçer mesela ama değmez, soğukta ısınmadan geçen beyin gazıda çok yakacak yine.

Geri