YARDIMM. sanırım yakıt deposu delindi

scuba1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar,yakıt deposunun delindiğini düşünüyorum.
arabayla 5 dk lık mesafeye bile gitsem,eğilip her baktığımda stepnenin tam altından bişey damlıyor.
damladığı yere kağıt koydum.ve bi arkadaşa koklattım.oda damlayan şeyin mazot olduğunu söyledi.
ama motor soğuyunca damlama tamamen duruyor.
sizce ne yapmam lazım?

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hortumlar galiba, kelepçelerde olabilir. yapıcağınız şey tabiki kontrol ettirmek.

kesmeside pompanın kapanması nedeniyle oluyor.

vectra delisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aman dikkat edin arabayı fazla çalıştırmayın birisi izmarit filan atar ondan sonra havaya uçarsınız. Hortumlar kelepçeler yakıt deposu iyice kontrol edilmeli polat abinin dediği gibi. İlk iş servise götürün arabayı.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar,yakıt deposunun delindiğini düşünüyorum.
arabayla 5 dk lık mesafeye bile gitsem,eğilip her baktığımda stepnenin tam altından bişey damlıyor.
damladığı yere kağıt koydum.ve bi arkadaşa koklattım.oda damlayan şeyin mazot olduğunu söyledi.
ama motor soğuyunca damlama tamamen duruyor.
sizce ne yapmam lazım?

Korkama arkadas,Depo delinmis olsa devamli atar,ama calisinca ve durduktan sonra biraz atiyorsa pompanin giris veya cikislarinda hortumdan veya kelepcelerinden atiyor...bir servise göster...

onur37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustaya gösterip tankın delinip deliğmediğini kontral ettirin.vectrası olan kuzenimin başına geldi.depoyu doldurduklarında depo dan aynı sizin gibi yakıt akıttığını farkettiler.tank delinmiş.

çözüm olarak tankı geçici bir süre idare etmesi için kaynak yaptılar.geçici süre için çünkü kaynak yapılan bölgenin kenarında da çürüme başlar

geçmiş olsun

scuba1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.
araç başka bi sebeple 3 gündür serviste.
servisteki usta mazot kaçırma olayını,arka koltuğu kaldırıp deponun boğazını sıkarak hallettiğini söyledi.haftaya alacam arabayı,inşallah çözmüştür.