Yarım ederseniz sevinirim

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ehre
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ehre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı formlar
1994 Corsa Swing 1.4i kullanıyorum aracım 2 yıl kadar kullanılmamıştı bakımlarını yaptırdım filtrelerii,yağ, vs.değişti fakat sorunuma gelim
Sabahları soguk havada ve 1 gün kullanmadıgımda motor titremesi devir düşmesi ve duraklamada istop ediyo gaza birden yüklendiğindede yemiyo motorn sıkıstıgını hissediyorm naptıysam düzelttiremedim gaz beynini 3 sefer kontrol ettirdim bujileri distripü cogu rolenti ayarını benzeri şeylere baktırdım araçım 209.binde yanlız 10km yol gidince problemim çözülüyo anlayacagınız aracı ustaya götürene kadar araba normale dönüyo başına gelen veya yardımcı olabilirseniz sevinirim

Abimin aracı (1999 model Megane 2.0, LPG li) 2 sene kadar hiç marşına basılmadan yattı. Geçen ay yeni akü koyarak tek marşta çalıştırdık. Sadece yağ ve fren ikaz lambası yanıyordu o kadar. Sanayiye götürüp yağını, filitrelerini değiştirdik, yeni akü aldık, eksilen hidroliği ve lastik havalarını tamamladık o kadar. Ertesi gün 250 km lik uzun yola çıktık sorun olmadı. Sizin sorunun bence aracın bir sene yatması ile ilgili değildir (mekanik açıdan). Kirlenen bir soketten veya eskiyen/ömrünü dolduran bir yedek parçadan dolayı olabilir.

aynı sorun bende de vardı. motor soğukken ilk çalıştırmada benzinde gaz yemiyor araç yerinden kalkmakta zorlanıyordu. motor bir müddet ısındıktan sonra düzgün gaz yemeye başlıyordu. (araç lpg li)
bu sorunu lpg kalibrasyonu ile çözdüm. lpg nin kalibrasyonu bozuk olunca benzin zamanlamalarını da bozuyor, bu nedenle ilk çalışmada araç düzensiz çalışıyor. aracın ilk çalışması uzun marş şeklinde değil sadece normal çalıştıktan sonra motor soğukken gaz yeme problemi varsa düzgün bir kalibrasyonla sorun çözülür,bilginize...

Geri