yeni astra lpg uygulaması

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan arctech
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

arctech

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,

Yeni astra'ya lpg uygulatan var mı? Ankara'da bildiğim kadarı ile Opal lpg uygulamasını yapıyor j kasaya. Ancak Reis'e soruyorum j Kasalara yazılımı nedeni ile uygulama yapılamadığını sağlıklı olmadığını söylüyorlar ki bunu söyleyen servis chevrolet marka araçlara lpg uygulamasını garantili olarak yapıyor. Aklım karıştı. Ticari taksilerde gördüğümüz gibi sürekli yanan motor arıza ışığı gibi dertler ile karşılaşmak istemiyorum doğrusu. Benzine gelen zamlardan bıktığım için artık lpg'ye gitgide yanaşmaya başladım.Yoksa bu gidişle aracı değiştireceğim.

Bu arada aracım active select şanzımanlı. Otomatik vitesli araçlarda lpg nin bilindik bir sıkıntısı veya güç kaybı gibi bir etkisi var mı?

Teşekkürler,

Arkadaşlar,

Yeni astra'ya lpg uygulatan var mı? Ankara'da bildiğim kadarı ile Opal lpg uygulamasını yapıyor j kasaya. Ancak Reis'e soruyorum j Kasalara yazılımı nedeni ile uygulama yapılamadığını sağlıklı olmadığını söylüyorlar ki bunu söyleyen servis chevrolet marka araçlara lpg uygulamasını garantili olarak yapıyor. Aklım karıştı. Ticari taksilerde gördüğümüz gibi sürekli yanan motor arıza ışığı gibi dertler ile karşılaşmak istemiyorum doğrusu. Benzine gelen zamlardan bıktığım için artık lpg'ye gitgide yanaşmaya başladım.Yoksa bu gidişle aracı değiştireceğim.

Bu arada aracım active select şanzımanlı. Otomatik vitesli araçlarda lpg nin bilindik bir sıkıntısı veya güç kaybı gibi bir etkisi var mı?

Teşekkürler,

ben 20000 km prins valve care taktırdım bir problem yok arabam 1,6/115 düz, tavsiye ederim

Valve care'deki yağlama yapan sıvının değişimi veya tamamlanması gibi bir durum var mı? Kaç km'de değişiyormuş o yağ ve fiyatı? Bilginiz var mı acaba ?

valve care yağ 10000-15000 km arası bitiyor senin kullanmana göre eğer fazla agresif kullanırsan 10000 km altındada biter onu valve care ecu su ayarlıyor
60 tl yağın fiyatı

1- Astra J nin beyni hbrid olarak adlandırılan bir beyin. bu nedenle chip uygulaması vs de tam sağlıklı olarak yapılamıyor. ama lpg nin bunula bir alakası var mı bilemem. Sonuçta LPG de aracın ECU suna direkt müdahele yok. Aracın ECU sundan gelen sinyallere göre LPG Ecu su kendini ayarlıyor. Ha bu hibrid beynin ECU sundan gelen sinyaller LPG ECU tarafından anlaşılmıyorsa ona bişi diyemem.

2- Turbo olmadığı sürece valve care yaptırmınıza çok gerek yok. O subapların erimesi için gereken ısıyı atmosferik olarak üretmek için aracı sürekli yüksek devirlerde kullanamk gerekir diye düşünüyorum. Ha siz gene de içim rahat olsun derseniz taktırın.

3-Valve care daki yağ, tabii ki bir süre sonra bitiyor. belirli periyotlarda gidip doldurtmanız gerekir.

Yani A16XER kodlu 115 hp gücündeki motorlarına yağlamasız normal lpg sorunsuz uygulanabiliyormu yoksa prinsin yağlamasız olanımı sorunsuz oluyor?

Geri