Yeni Opel Astra için tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ReiS
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ReiS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhaba, yeni bir opelci olarak aranızda olmaktan mutluluk duyyorum. 1 hafta içinde yeni kasa opel astra hb 1.6 edition (benzin) aracımı teslim almaya gideceğim. Siz değerli opelci arkadaşlarıma birkaç sorum olacak nacizane cevap verenlere şimdiden çok teşekkür ederim.

İlk olarak hayatımda ilk defa sıfır bir araba aldım ve ilk defa sıfır arabayı alıp uzun bir yola çıkacağım. Bu yolun ilk 100 150km'si otoyol olacak yani arabayı ilk olarak otoyolda kullanacağım. Sizlerden sıfır araba için ilk kullanım konusunda tavsiyeleriniz varsa rodaj, devir vs. öğrenmeyi çok isterim. (Araba ilk 2 günde uzun yol nedeniyle 1200 km civarında bir yol yapacak)

Diğer bir sorumsa aracım benzinli bir araç olduğundan tahminimce ilk başlarda yakıt konusunda biraz beni üzecek bu nedenle LPG taktırmayı düşünüyorum Opel'in kendi anlaşmalı olduğu Landirenzo marka şuan ilk alternatifim. Sizce sıfır araca alır almaz (ilk 1000 km'den sonra) LPG taktırmak doğru birşeymidir? Tabi LPG kiti taktırdığımızda Opel'in motor garantiside kalkıyormuş o nedenle bu riskede girilirmi sizce? Landirenzonun verdiği garanti ne kadar güvenilir olabilir?

Opel'in kendi anlaşmalı olduğu Landirenzo marka şuan ilk alternatifim. Sizce sıfır araca alır almaz (ilk 1000 km'den sonra) LPG taktırmak doğru birşeymidir? Tabi LPG kiti taktırdığımızda Opel'in motor garantiside kalkıyormuş o nedenle bu riskede girilirmi sizce? Landirenzonun verdiği garanti ne kadar güvenilir olabilir?

benim bildiğim kadarıyla böyle bir anlaşma yok.sadece tavsiye niteliğinde.zaten anlaşma olsa motor garantisi ölmezdi.

Hayırlısı olsun güle güle kazasız belasız kullanın.Eğer aracı Arkastan aldıysanız anlaşmalı Landi renzo servisine sizi yönlendirirler.Aracı ne kadara aldınız?Benim de niyetim clasik 3 1,6 115 hp alıp landi renzo taktırmak.

Hayırlısı olsun güle güle kazasız belasız kullanın.Eğer aracı Arkastan aldıysanız anlaşmalı Landi renzo servisine sizi yönlendirirler.Aracı ne kadara aldınız?Benim de niyetim clasik 3 1,6 115 hp alıp landi renzo taktırmak.

arkas clasic sedanı 38000 e bırakmıştı 1 ay önce.hediye olarak karter koruma vermişti.

Merhabalar, aynı şekilde bende sport 1.3 dizel aldım ve benimde ilk arabam. İşe her gün gidip geliyorum. Haftasonları Aydın'a veya yakın çevreye gidip geliceğim. Arkadaşım ilk 1000 km rodaj ister dedi. Burada aynı araçtan olanlar varsa fikirlerini almak isterim.
Teşekkürler

Geri