Yeniyim Lutfen yardim edin

bdedeoglu35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba, ben 2004 model astra h kasa 1.6 enjoy twinport diye bir arabayla kendi aracimi takas etmek uzereyim, bu 1.6 enjoy twinport kullanici arkadaslar bana yardimci olurmusunuz, lpg sorun oluyormu gerekirse iyi bir marka taktiririm, yarina kadar fikir ve gorusleriniz benim icin onemli, ilk defa 2010 dan asagi bir araba alicam bana cok masraf cikarirmi, lpg taktircam isin ehli bir usta izmirde, twinport nedir allah askina birisi yardim etsin tesekkurler

Arkadaslar merhaba, ben 2004 model astra h kasa 1.6 enjoy twinport diye bir arabayla kendi aracimi takas etmek uzereyim, bu 1.6 enjoy twinport kullanici arkadaslar bana yardimci olurmusunuz, lpg sorun oluyormu gerekirse iyi bir marka taktiririm, yarina kadar fikir ve gorusleriniz benim icin onemli, ilk defa 2010 dan asagi bir araba alicam bana cok masraf cikarirmi, lpg taktircam isin ehli bir usta izmirde, twinport nedir allah askina birisi yardim etsin tesekkurler
Twinport olayına fazla takılmayın.En basit haliyle Astra H kasanın 1.6 twinport motorlu olanı 105 HP sonradan çıkan twinport olmayanı ise 115 HP.Yakıt tüketiminde ise twinport olan yarım litre civarı az yakar.
LPG ile uyumunda problem yoktur.Aynısı arkadaşımda var,BRC marka lpg kiti takılı.Uzun süredir kullanıyor ve sorun çıkarmadı.Zaten LPG de kit markası kadar işçilik,montaj önemli.Ben de şu an Zavoli kullanıyorum aracımda ve gayet memnunum.Ustam sağolsun baya özenerek yaptı işini.
Aracın sorun çıkarmasına gelince,bir sürü değişken etken vardır bunun için.Mesela aracın km'si,genel durumu,kazası,kullanım tarzı vb örnekler çoğaltılabilir.En sağlıklısı detaylı bir inceleme yaptırıp ona göre karar vermek olacaktır.

Twinport dediği... kabaca anlatayım..
emme manifoldunda bir valf sistemi mevcut. düşük devirde bu valfler kapalı konumda kalarak aracı 8 subap mantığında çalıştırıyor... yani 8 valfin düşük devirde sağladığı yüksek torku sağlıyor. (16 subapa göre) belli bir devirden sonra valfler açılarak araç 16 subap mantığına dönüyor ve yüksek devirde performans sunuyor. kabaca sistem bu... aslında aracın subap sisteminde bir değişiklik yok sadece emme yolu uzayıp- kısalıyor..
Lpg taktırırken dikkat edeceğin en önemli konu; Lpg enjektör borularının emme manifoluna takıldığı yer bu valflerin olmadığı kısıma yapılmalı.. bu bağlamda bağlantı yapılırken emme manifoldu sökülmeli ve bağlantı delikleri valflerin olmadığı taraftan açılmalı..
eğer valflerin oradan bağlantı yapılırsa rolantide tekleme, düşük devirde kekinme durumları olur...

Cok cok tesekkurler, peki easytronik vites ariza yapma konusunda ne diyorsunuz, yaparsa 2000 lira bize yetermi

Geri