yeşil ışığın yanmasını beklerken frene basmayın

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar az önce balkonda oturuyordum anayolda kırmızı ışıkta duran bir toyota coralla'ya arkadan bir taofaş duramadı ve çarptı benim burda dile getirmek istediğim şey şu toyota çarpmanın etkisiyle 2 araba boyu ileri gitti adama sordum frene basmıyormuş ışıkta beklerken ve bunun sonucu olarak toyotanın sadece arka tamponu ezildi ve başka hiçbiryerine bişe olmadı ama tofaş konusunda birşey diyemicemm o bayaa ezildi çünkü sol köşeden çarptı ve çamurluğu faln dağattı yani toyota frene basıyor olsaydı ooo 4 katına çıkardı toyotadaki hasar, tavsiye ederim eğer araba ileriye yada geriye kaymıyorsa frene basmamak daha iyi:)

Haklısın,Işıkta beklerken aynadan arkanızdaki trafigi de kontrol edin, eger kaçınılmaz bir çarpma durumu varsa, ayagınızı mutlaka frenden çekin.Başınızı, kafalığa dayayın,dizinizi konsoldan uzaklaştırın.Çarpma gerçekleştikten sonra tekrar frene basın.Bu şekilde hem aracınızı hemde kendinizi daha büyük hasarlardan korumuş olursunuz.

güzel bir öneri. Ben bunu yapıyorum. Fakat önüm boş iken.
gördüğün olayda önünün dolu olduğunu düşün. Öntarafa gittiği kadarki hızda öndekine vuracaktı. En büyük kara noktalardan bir tanesi ışıklardır.;)

gördüğün olayda önünün dolu olduğunu düşün. Öntarafa gittiği kadarki hızda öndekine vuracaktı. En büyük kara noktalardan bir tanesi ışıklardır.;)
ewt
oda doğru arkdaysan yapcak bişe yok

evet bu olasılıkta var tabi ben şahsen önüm boşta olsa doluda olsa frene basılı bekliyorum çünkü geçmiş zamanda arkadaşın bir tanesi beşiktaşta inönü stadı önündeki ışıklarda duramayıp bana çarpmıştı allahtan bende frenlere basılı duruyodum yoksa önümde audi a4 vardı yanlış hatırlamıyosam epey bi başımız arıyacaktı yani :)

ama bide şöyle düşünnü ikisinin de hasar fiyatı hemn hemn aynıdır

evet bu olasılıkta var tabi ben şahsen önüm boşta olsa doluda olsa frene basılı bekliyorum çünkü geçmiş zamanda arkadaşın bir tanesi beşiktaşta inönü stadı önündeki ışıklarda duramayıp bana çarpmıştı allahtan bende frenlere basılı duruyodum yoksa önümde audi a4 vardı yanlış hatırlamıyosam epey bi başımız arıyacaktı yani :)
waalla abi allah korumuşş hangisine yancan kendi arabana mı audiye mi??

kontrol edip çarpma anı geçtikten sonra frenaja girmek lazım
bide öndekinin dibinde durmamak ta lazım ama bu trafikte nerdee

önde araba oldugunu düşünürsek yanlış:(

bide önümüz boş olsa bile mesela kavsakta beklerken biri carparsa yola savrulursan ve gecen arabalarda seni dagıtırsa napıyım arkadaki hasarı;)

önde araba oldugunu düşünürsek yanlış:(

bide önümüz boş olsa bile mesela kavsakta beklerken biri carparsa yola savrulursan ve gecen arabalarda seni dagıtırsa napıyım arkadaki hasarı;)
abi zaten öle savurcak kadar hızlı geliyosa fren faln kurtaramaz o arabayı, direkk dalarr

Geri