((yetkili serviste 2010 flexi yazilim yükleniyor ))

98 F kasa için güncel yazılım varmı diye sorduğumda servis bana yeni modellere uygulanıyo demişti :D

Arkadaşlar hangi araçlara hangi modellere? Bilgisi olan arkadaşlar konuya açıklık getirirlerse ii olacak.

muratcım valla bana söyledikleri 2005 ve önesi modeller içinmiş, sen gene bi sor...

selam arkadaşlar ,
epeydir sitelerde okuyordum , yetkili servislerde yazılım yükleme yenileniyor diye, dün opelmar a gittim bende yaptırdım. önce ruhsattan bişeyleri kontrol ediyorlar sonra güncelleme olup olmayacağını söylüyorlür,30 milyon verdim, dünden beri geziyorum arabada epey bi rahatlama var, motor sesszi oldu biraz daha ve sanki 5-10 beygir güç artışı olmuş gibi 1. ve 2. viteslerde gazı dipleyince araba resmen şahlanıyor, önceden bunlar yoktu, yakıtta braz azaldı gibi, tavsiye ediyorum düşünen arkadaşlara...

aracınızın modeli ve motor özelliğini belirtirmisiniz?

ben de haftaya gidecem garanti kapsamında aracım ücretsiz yaptiricağımı düsünüyorum ama perfonmansa bir katkı sağlayacağını sanmam psikolojiktir o yaşananlar..

ben de haftaya gidecem garanti kapsamında aracım ücretsiz yaptiricağımı düsünüyorum ama perfonmansa bir katkı sağlayacağını sanmam psikolojiktir o yaşananlar..

garantide olsun olmasın 30TL ücret ödüyorsunuz.
Bende yaptırmayı planlıyorum yeni yazlım var dediler fakat. Özel servisten bir arkadaşım bir çin ata sözü söyledi. ÇALIYORSA KURCALAMA :)

ankara reis otoya sordum....
98 model astra g kasa aracım var dedim...
o da evet doğrudur yapılıyor dedi...
bilgilerinize..

ateşlemesi elektronik olan her araca atılabilir diye düşünüyorum

En azından benim aracın modelindeki araç sahipleri bilgilensin istedim (1997 2.0 vectra gls). Bugün yetkili servise gittim ve bu yazılımdan en az bizim kadar haberdar olduklarını gördüm. Aracımda yazılımın güncel olup olmadığını kontrol için tech 2 cihazı ile versiyona baktılar ve opelin sitesinden kontrol ettirdiler, yeni yazılım olduğu görüldü ve bu yazılım yüklendi. Tecrübeye çıktığımızda aracı vitesten boşa aldığımızda rolanti devri 1500 d/dk da kalmaya, lpg de daha yüksek ve dalgalı kalmaya başladı. Yani kısacası araç ne yapacağını şaşırdı desem yerinde olur. Bende bunun üzerine önceki yazılıma geri dönülmesini istedim ve dönüldüğünde zaten şikayetim olmayan aracım normale döndü.

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim; serviste tanıdıkta var, dedim ona, bu yazılımı atanlar 2. vitesle çıktığı yeri 3. vitesle çıkmaya başlamış diye, gülmekten kasılıyorlar:kop:

Kısacası aracınızdan hiç bir şiyaketiniz yoksa bırakın öyle kalsın.

Geri