Yolda fren hortumu patladı

tatar59

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar;

2007 Opel Corsa D tam otomatik benzinli aracım ile bu akşam kuzey marmaradan gelirken sarı İngiliz anahtarlı simge yandı ve araba bağırmaya başladı, sağa çektim stop ettim çalıştırdım ışık söndü. Biraz ilerleyip ilk benzinliğe girdim kaputu açtım soğutma suyu 85 derece olmasına rağmen fan çalışıyordu durmasını bekledim ama durmadı yere baktığımda yağ gördüm.

Aracın altına eğilip baktığımda tekerleğe giren U şeklinde bir borunun ucunda küçük bujiye benzer bir parça vardı onun ucundan yağ damlatıyordu sanırım fren hidroliği, davlumbazın içi komple yağ olmuştu damla damla damlatıyordu. Dot 4 yazan kapağı açtım salladım ama çok fazla azalma yoktu Max on biraz altındaydı. Yavaş yavaş gittim baya tekrar çekip baktım yine akıtıyor ama dot 4 yazan depoda yine azalma yoktu. Motor yağı şanzıman yağı normaldi hiç bişey yoktu eksilme azalma vs.

O sarı ışık o fren yüzünden yanmış olabilir mi yoksa onun konusu çokmu ayrı. Birazda acemi olduğum için korktum açıkcası başına gelmiş olan var mı ne olmuş olabilir. Şuan otoparkta araç