Zafira A en arka yan camları kelebek cam yaptırmak istiyorum.

Mehmet Miyasoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2003 Zafira A Elegance modeli baba yadigarı aracımın en arka yan camlarını kelebek camına dönüştürmek istiyorum. Araç rahmetli babamın son aldığı arabaydı. Hastaneye onun arkasına yatırıp götürüp getiriyordum. Göremediği torunlarına miras kalsın diye ömrüm ve gücüm yettikçe bakacağım. Ne olursa olsun satmayı düşünmüyorum. O yüzden karlılık zarar vs hesaplarım yok.

Orijiralinde sanırım yok böyle bir özellik veya varsa da Türkiye'de olmayabilir. Ben görmedim. Sonradan yaptırmak ne kadar doğru olur? Su alma ihtimali var mı? Kaliteli olur mu? Bilen veya yaptıran varsa ve bilgi paylaşırsa memnun olurum. Sonuçta en arkaya oturanlar çocuk da olsa bunalıyor.

Görüntüsünü değiştirmek istemiyorum ama ayet gibi put gibi kutsamıyorum da. Teknolojisinde imkanım el verdikçe iyileştirme ve yeniliğe gidebilirim.

Somut bilgi ve tecrübelerini aktaracak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

hocam o camlar temperli oldugu için sonradan bi işlem yapılmaz diye biliyorum (delme, kesme gibi) sonucta kelebek cam mekanizması alıcaksını onuda takmak için delmek gerekli.
bi ihtimal yapıstırmalı bi mekanizma bulup uydurmak lazım. amcamın vw sharan marka bi aracı vardı. onun arka camları kelebek aynı zamanda otomatik olarak açılıyordu kelebek mekanizması. belki yurtdısından veya vw servislerinden bulabilirseniz o mekanizmayı aracınıza uydura bilirsiniz. sanırım bi mentese birde açma kapama mekanizması var. (vw sharan, ford galaxy, seat alabramha aynı araçlar hepsi aynı mekanizmayı kullanıyor)
mekanizma buna benziyor: https://www.youtube.com/watch?v=AdyxHwnAwuw
eğer daha basit bişey olsun derseniz doblo connect tarzı aracların kelebek cam acma mekanizmalarını bulup aracınıza uydurmanız gerekir.

hocam o camlar temperli oldugu için sonradan bi işlem yapılmaz diye biliyorum (delme, kesme gibi) sonucta kelebek cam mekanizması alıcaksını onuda takmak için delmek gerekli.
bi ihtimal yapıstırmalı bi mekanizma bulup uydurmak lazım. amcamın vw sharan marka bi aracı vardı. onun arka camları kelebek aynı zamanda otomatik olarak açılıyordu kelebek mekanizması. belki yurtdısından veya vw servislerinden bulabilirseniz o mekanizmayı aracınıza uydura bilirsiniz. sanırım bi mentese birde açma kapama mekanizması var. (vw sharan, ford galaxy, seat alabramha aynı araçlar hepsi aynı mekanizmayı kullanıyor)
mekanizma buna benziyor: https://www.youtube.com/watch?v=AdyxHwnAwuw
eğer daha basit bişey olsun derseniz doblo connect tarzı aracların kelebek cam acma mekanizmalarını bulup aracınıza uydurmanız gerekir.
:cool:

Eyvallah Nurullah kardeşim. Acelem yok araştırmaya devam ediyorum. Sharan ve Alhambra'dan haberim var tabii. Ama orijalinde sonuçta var olan modellerde temperli cam zaten delik ve menteşeli olarak takılmış oluyor araca. Misal Türkiye'de olmayan Opel Sintra modelinde arka kapı sürgülü olduğu için hem arka cam hem de en arkadaki cam orijinal olarak kelebek. Ama işte benimkiyle hiç alakası yok. Neyse sağolasın. Araştırmaya devam.

Geri