Opel Zafira Kulubu

senol1979

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi. Ama son üç gündür soğuk algınlığı ile uğraşıyorum. :) Biraz da olsa soğuk almışken denize girmemek gerkiyor. Hele birde havada esinti varsa. Sonra iyice hasta oluyor insan. Tecrübe ile sabittir. :)
Sana başarılar Kenan Kardeşim.

rifaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

drawtime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar daha önce de söylemiştin benim arabanın segman atması gerekiyor yağ eksiltme probleminden dolayı.Daha doğrusu bu arabayı bize bulan tamirci komşum öyle diyor.800 liraya hallederim diyor.Bende bi araştırıyım dedim segman setinin fiyatı ne kadar diye ama birşey bulamadım.Sizin bi bilginiz varmı..?
Ayrıca sizin araçlarda yağ eksiltme problemi var mı ..?Serviste bu arabalar hep böyle yapıyor segman atarsın bi 40000 falan gider yine eksiltmeye başlar diyor ama şuan çok eksiltiyor önüne geçmem lazım mutlaka

buralp41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabada yağ eksiltme denen bir olay yok daha geçen gün kontrol ettim hiç bir eksilme yok....araba 139000 km oldu 2000 model

misyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar daha önce de söylemiştin benim arabanın segman atması gerekiyor yağ eksiltme probleminden dolayı.Daha doğrusu bu arabayı bize bulan tamirci komşum öyle diyor.800 liraya hallederim diyor.Bende bi araştırıyım dedim segman setinin fiyatı ne kadar diye ama birşey bulamadım.Sizin bi bilginiz varmı..?
Ayrıca sizin araçlarda yağ eksiltme problemi var mı ..?Serviste bu arabalar hep böyle yapıyor segman atarsın bi 40000 falan gider yine eksiltmeye başlar diyor ama şuan çok eksiltiyor önüne geçmem lazım mutlaka
kardeş opel ustası olarak benim görüşüm sekman atmak geçici bir çözüm sağlama gitmek istiyorsan pistonları değişeceksin o zaman iyi sonuç alırsın senin araç yani z 16 xe motor pistonları hatalı yağ eksiltmesi o sebepten

yildizmetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
Bende "rifaz" arkadaşın aynısından (rengi dahil herşey) yaklaşık bir ay önce aldım. 170 bin km de ama hep uzun yol binildiğinden araç iyi durumda. brc sıralı sistem LPG takdırdım. (Opel yetkili servisinde biraz da fazla ödeyerek). henüz Antalya'dan döndüm. Yakıtı ölçme fırsatım oldu bu sayede. Şöyle diyebilirim (gidiş-dönüş ortalaması) klima açık ve 100 km hızı geçmedim. 1 litre lpg ile 11 km yol yaptı. Forumun henüz 5 sayfasını okuyabildim. Güzel bir paylaşım. Katkısı olan arkadaşların hepsine teşekkür ediyorum.
Not: Zafira ile ilgili görüşlerimi daha sonra yazacağım.

Ekibe hosgeldin Sayin Anakarali,
Emniyetli surusler

yildizmetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim zafi'de de var ama limit dahili diye pek onemsemiyorum. panik yapma zamani gelince paniklerim...
sevgiyle kalin...

yildizmetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakiyorum birileri tatillerini bitirip baskente donmus...
hos gelmis sefa gelmis...

bazilari sinav delisi olmus... :D allah (finallere) tamamina erdirsin...

Ramazan nedeniyle bu aralar hepimiz hidayete de erecegiz...

hepinize kucak dolusu selamlar...

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam millet gittim gezdim geldim yine buralardayim ..yolculuk nasildi diye sorarsaniz.. konya, afyon arasinda yolda kalana kadar güzeldi,sarz dinamasu bozuldu yolda kaldim kurtarici falan derken bir günüme mal oldu servis 4 gün dedi sanayide ayni gün halledip ciktim yola su an sorun yok herkese sevgiler..