Zafira tekleme

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan de22000
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

de22000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar dostlar dizel astram vardı sattım 2006 1.6 16 valf zafira aldım lavato lpg var egr ışığıyanıyor idi .10 gün kullandımakşam üstü birden teklemeye başladı egr ışığı yanıp sönmeye başladı bütün viteslerde gaz ve benzinde tekliyor sanki silindirin biri çalışmıyor hissi veriyor, acaba arıza ve tamiri nasıl olur ve takribi ne kadar tutar.bu arada 15 -20 klm. binsem böyle sakıncası olurmu tşkler

Ateşleme hatası veya devir sensörü hatasına benziyor. Arızayı okuyunca çıkacaktır ortaya. Çok şiddetli değilse, mekanik bir ses de yok ise, aracı yormadan servise kadar 15-20km gidilebilinir.

Ateşleme hatası veya devir sensörü hatasına benziyor. Arızayı okuyunca çıkacaktır ortaya. Çok şiddetli değilse, mekanik bir ses de yok ise, aracı yormadan servise kadar 15-20km gidilebilinir.

mekanik ses yok ama sanki boğuluyormuş gibi gaz verince motor sesini bile duyamıyorum devir yükseliyor ama rahat gaz yemiyor

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:11 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:33 ----------

bu arıza ile karşılaşanız yokmu acaba

Tekleme ile herkes karşılaşabilir ama bunun onlarca farklı sebebi olabilir, bu nedenle aracınızı cihaza bağlamanız gerek.

Geri