Zor çalışan motor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan GT3
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

GT3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar herkese, son günlerde arabamla ilgili bir problemim var: arabayı bir süre kullanmayıp (bir iki gün kadar) tekrar çalıştırmaya kalktığımda motor ilk marşta çalışmıyor. İkincide veya üçüncüde çalışıyor. Bir çalıştırıp bir süre kullanıp tekrar çalıştırdığımda ise normal şekilde çalışıyor. Kızdırma bujileri ile ilgili olduğunu sanmıyorum; yoksa göstergedeki motor arıza ışığı yanardı herhalde? Yakıt filtresinden olsa aynı gün içinde rahat çalışma yapmazdı? Aküden olduğunu tahmin ediyorum, aküm 83000 km devirdi ve araçla birlikte gelen akü :=) Malum havalar yeni soğudu. Ancak, aküden olsa marşa basarken göstergedeki ABS vs. ışıklarının yanması gerekirdi heralde? Aslında, marş basarken marş motorundan gelen ses de zayıflamıyor. Acaba marşta akünün verdiği gerilim mi düşük? Sorun sizce neden kaynaklanmaktadır?

soğuk çalıştırmalarda kontağı ışıklar yanıncaya kadar açıp kapatın 3-4 defa.. railde ki mazot ısınsın iyice 1 defada alır marş..

aynı sorun bendede oldu ama benimki gece bırakıodum sabah ilk marşta almıyordu ama biyerde 1 2 saat durunca alıodu tık diye . . marş motorunda sorun cıktı bence seninkide marş moturunda olabilir kömürü bitmiş olabilir.

Geri