Park Etmek

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Visit site
Aracınız vectra b sanırım.Bu araçta aynalar ufak ve direksiyon sert olduğu için geri manevra ve iki araç arasına girişler biraz sıkıntılı olabiliyor :) Eski aracımız vectra b idi oradan biliyorum. Arkadaşlarda bahsetmiş ; Sıkıntı bence de değdi mi değecek mi korkusu :) biraz cesaret ve pratik ile sorununuz hallolur.Park sensörüde alabilirsiniz.Gerçekten büyük kolaylık. Örnek olarak vectra b'yi çok uzun bir sürede parkederken şu anki astra h aracımı Kamyon aynaları ve park sensörü sayesinde dar yerlere en fazla bir kaç manevrada sokabiliyorum :D

aynen aynalarımız cok kullanışlı.aracın en sevdigim yerlerinden biri...

birde ek olarak benim sağ aynam sola göre biraz yere bakıyor..hatta kaldırım yanlarına parkederken mutlaka sağ aynamı aşagı indiriyorum..bence sizinde vectranızda aynalarınız elektirikli ise park ederken aynanızı aşagı indirip kaldırımı rahatça görebilir ve manevralarınızı kolaylıkla ayarlıyabilirsiniz.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Visit site
neyapsam park etme dersi verebilirmiyim acep :D
ne yaparsanız yapın elinizi o arka koltuğa doğru yaslayıp arkaya bakmayın aynaya alıştırın kendinizi....

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
2
Visit site
ne yaparsanız yapın elinizi o arka koltuğa doğru yaslayıp arkaya bakmayın aynaya alıştırın kendinizi....

ehliyet sınavında hoca ona takmıştı bende :D kamyoncumusun oğlum sen dedi ne alaka dedim. elimi arkaya koyarak park etmem gerekiyormuş :sopa:

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Visit site
Ön arka park sensörü ve geri görüş kamerası gerçekten büyük kolaylık ve rahatlık ama kör noktalara dikkat etmek lazım :D Patronun bmw520 yi santim yere sokuyorum ama kamera ve sensörsüz araçta biraz zorlanıyorum

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Visit site
ehliyet sınavında hoca ona takmıştı bende :D kamyoncumusun oğlum sen dedi ne alaka dedim. elimi arkaya koyarak park etmem gerekiyormuş :sopa:

Bu mantığı da hiç anlamam. Boşa mı koymuşlar aynaları oraya. Mis gibi aynalarla geri geri giderim, park ederim. Arkaya dönmeye çalıştığımda aracın kıçı ayrı gidiyor, başı ayrı :D

efsane corolla05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
plus.google.com
Hocam olayın en eski metodunu söyleyeyim bi tane usta şöför alın (almasanızda olur) 3-4damacana içi yarısı kadar dolu boş arazi bulun bu damacanaları araba sığacak boşlukta ayarlayın değişik kombinasyonlar size kalmış damacanaları çarpmayıp park ettiğinizde ders bitmiş olur inşallah işinize yarar:')

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Visit site

çok doğru elinizi arka koltuğa koyup arkaya bakmayın. o zaman sadece arka tarafa odaklanmış oluyorsunuz aynalar boşa konmamış 3 tane ayna var sağ-sol ve arkaya her 3 tarafı kontrol ederek girebilirsiniz. diğer türlü arabanın arkası tamam boş gidiyo ya aracın ön kısmı ne alemde :)

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Visit site
birkaç gündür yanaşmadan önce sağ aynamı kaldırıma doğru ayarlayarak park ediyorum ve gerçekten çok işe yarıyor kaldırıma yanaşma konusunda sıkıntı çekenlere tavsiye ederim.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Visit site
Alışkanlık ve tecrübe bence işin sırrı gerisi geliyor.
Birde o istanbulluların tampon tampona değecek tavrı yok mu... :mad:

ckaracaev

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Visit site
Aktif olarak yaklasik 14 aydir araba kullaniyorum, yeni sayilirim. ehliyet kursunda da sinavda da park yoktu benim zamanimda o yuzden arabayi ilk aldigimda park konusu urkutuyordu. annemlerin evi sislide park konusu en onemli problem ama 3 kere giremedikten sonra 4. De tek hamlede 1 arabalik yere paralel parkla giriyorsun onemli olan arabani tanimak.

Taktigi ayna kullanmakta, geriye bakarak gidersen ya sol kaldirimdan ya sag arabadan hiza alamazsin. Ben kendim ogrendim park etmeyi aynasiz su an geri geri duz yolda gidemem.

Sent from my iPhone using Tapatalk